Hospodářské výsledky Siemens AG za finanční rok 2002
Hospodářské výsledky Siemens AG za finanční rok 2002
Letošním třetím čtvrtletím byl zakončen fiskální rok 2002 firmy Siemens AG. Výsledky jednotlivých divizí byly značně rozdílné. Například divize zdravotnictví a energií vytvořily 71 procent celkového provozního zisku, přičemž celý koncern má 13 divizí.
Siemens zrušil ve svém posledním fiskálním roce 58.000 pracovních míst. Jeho úvěrový rating byl agenturou Moody´s snížen ze stabilního na negativní. Společnost očekává ve finančním roce 2003 pokles tržeb oproti letošnímu roku. Důvodem je hlavně nedobrý stav německé ekonomiky a pomalejší než očekávané zotavování americké ekonomiky. Tyto země jsou pro Siemens největšími trhy. Ve třetím čtvrtletí roku 2002 bylo dosaženo čistého zisku 53 miliónů euro (6 centů na akcii), oproti ztrátě 1,1 miliardy euro (1,24 euro na akcii) v loňském třetím čtvrtletí.
Výhodou Siemensu je jeho široký záběr, kdy se pak cyklické výkyvy jednotlivých odvětví vyruší. V posledních dvou letech byla firma zasažena poklesem poptávky po mobilních a klasických telefonních přístrojích. Divize mobilních telefonů však v současnosti plánuje zvýšit svůj tržní podíl ze současných 7,8 procent na 9 procent na konci září.
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




