Daimler ve ztrátě
Daimler ve ztrátě
Německá automobilka Daimler AG (DAI) oznámila za Q1 ztrátu 1,29 mld.EUR. Za stejné období loňského roku byla firma v zisku 1,3 mld.EUR. Analytici v průměru odhadovali ztrátu 790 mil EUR. Tržby klesly o 34%. Daimler v blízké budoucnosti očekává nadále těžké období, odhaduje především výrazný pokles příjmů.
Akcie DAI oslabují o 5,39% na 25,91 EUR.
Nejnovější:
- USA: Běžný účet platební bilance v 1Q s deficitem 226,8 mld. USD při očekávání deficitu 208,9 mld.
- Wall Street v úvodu mírně roste, pozornost je upřena na večerní výsledky Micronu
- Návrhář AI čipů Cerebras Systems zveřejnil první výsledky od IPO
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-3,26 %), zlato (-2,17 %) a ropa (-1,86 %)
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 19. červnu vzrostl o 1,0 %
- KB: Agentura Fitch povrdila rating krytého dluhopisu na stupni „AAA“ se stabilním výhledem
- FedEx zveřejnil výsledky za 4Q a po úspěšném odštěpení divize Freight představil celoroční výhled
- Alphabet nahradí v indexu Dow Jones společnost Verizon Communications
- SK Hynix plánuje získat až 29,4 mld. USD prostřednictvím emise ADR na burze Nasdaq




