Pražskou burzu podržely banky
Pražskou burzu podržely banky
Navzdory negativnímu sentimentu na západoevropských trzích dokázala dnes pražská burza posílit a připsala si 0,7% na 755 bodů. Náš trh tak těžil ze zájmů investorů o středoevropský region, když rovněž přidávala polská a maďarská burza, patrné bylo i posilování lokálních měn.. Tahounem růstu se stal finanční sektor, Erste Bank posílila o 3,14% na 340 Kč a Komerční banka pak o 2,5% na 2100 Kč. Bez výraznějších změn zakončily energetické tituly (Čez 740 Kč +0,27%, NWR 71 Kč -0,77%). Včerejší zisky ztratila Telefonica a kvůli prodejům především v závěru seance uzavřela dokonce pod psychologickou hranici 400 Kč (-2,6%). Orco opět odložilo o týden zveřejnění výsledku za rok 2008, což se projevilo poklesem kurzu o -7,4% na 105 Kč. Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, makléř Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka. https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %




