ProSieben ve ztrátě
ProSieben ve ztrátě
ProSiebenSat.1 Media AG (PSM), provozovatel největší německé soukromé televize, ohlásil za loňský rok ztrátu způsobenou odpisem hodnoty jednotky SBS Broadcasting Group. Čistá ztráta byla 129,1 mil EUR. Pro porovnání, za rok 2007 byla společnost v zisku 89,4 mil EUR. Celkové tržby vzrostly o 13% na 3,05 mld.USD. Dividenda za rok 2008 bude ve výši 2 centů.
Akcie PSM oslabují o 3,94% na 1,22 EUR.
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu
- Akciový výhled
- Asijské akcie opět klesají, za týden ztrácí 5 %
- Evropské futures kontrakty v červených číslech
- Očekávané události: Velkoobchodní zásoby, index spotřebitelské důvěry University of Michigan (USA)




