ProSieben ve ztrátě
ProSieben ve ztrátě
ProSiebenSat.1 Media AG (PSM), provozovatel největší německé soukromé televize, ohlásil za loňský rok ztrátu způsobenou odpisem hodnoty jednotky SBS Broadcasting Group. Čistá ztráta byla 129,1 mil EUR. Pro porovnání, za rok 2007 byla společnost v zisku 89,4 mil EUR. Celkové tržby vzrostly o 13% na 3,05 mld.USD. Dividenda za rok 2008 bude ve výši 2 centů.
Akcie PSM oslabují o 3,94% na 1,22 EUR.
Nejnovější:
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD
- Qualcomm do fiskálního roku 2029 cílí na roční tržby přesahující 15 mld. USD z AI datových center
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), ropa (-1,22 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
- Frankfurtská burza otevírá čtvrteční obchodování mírným růstem
- Micron vykázal více než čtyřnásobný růst tržeb za 3Q, výhled na 4Q výrazně překonal odhady




