ProSieben ve ztrátě
ProSieben ve ztrátě
ProSiebenSat.1 Media AG (PSM), provozovatel největší německé soukromé televize, ohlásil za loňský rok ztrátu způsobenou odpisem hodnoty jednotky SBS Broadcasting Group. Čistá ztráta byla 129,1 mil EUR. Pro porovnání, za rok 2007 byla společnost v zisku 89,4 mil EUR. Celkové tržby vzrostly o 13% na 3,05 mld.USD. Dividenda za rok 2008 bude ve výši 2 centů.
Akcie PSM oslabují o 3,94% na 1,22 EUR.
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %




