Zisk Salzgitteru za prvních 9 měsíců vyšší o 16%
Zisk Salzgitteru za prvních 9 měsíců vyšší o 16%
Salzgitter AG (SZG), druhý největší německý výrobce oceli, oznámil za prvních 9 měsíců letošního roku nárůst zisku o 16% díky nižším sazbám daně. Zisk se vyšplhal na 689 mil EUR, tržby vzrostly o 29% na 9,64 mld.USD.
Akcie SZG jsou na ceně 44,25 EUR.
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)
- Volkswagen údajně plánuje rozsáhlé propouštění a zavírání továren
- Polovodičová společnost Onsemi koupí Synaptics za přibližně 6,2 mld. USD (+pohledy analytiků)
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,75 %), pšenice (-1,37 %), zemní plyn (+1,03 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Doosan Škoda Power: Valná hromada schválila dividendu ve výši 28 Kč na akcii
- OpenAI podle NYT zvažuje odklad IPO na příští rok
- Frankfurt v úvodu ztrácí, regulátor vyšetřuje Zalando kvůli podezření z porušení účetních pravidel
- Pražská burza na začátku obchodování stagnuje, dnes se koná valná hromada Coltu a Gevorkyanu




