Americké futures oslabují
Americké futures oslabují
Americké futures ztrácejí své zisky z rána především díky klesající ropě. Dnes v 16:00 se čeká zveřejnění výsledků Indexu nákupních manažerů v průmyslu za říjen.
S&P futures (ESZ8) roste o 0,08 % na 967,25 bodů; Nasdaq futures (NQZ8) roste o 0,22 % na 1339,75 bodů a Dow Jones futures (YMZ8) klesá o 0,08 % na 9303 bodů.
Nejnovější:
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)




