National City hospodařilo s vyšší ztrátou
National City hospodařilo s vyšší ztrátou
Největší banka ve státu Ohio, National City Corp. (NCC), hospodařila ve 3Q se ztrátou $729 mil. / 85c na akcii. To je více než očekávali analytici. Banka přitom letos ztratila více jak 80% ze svého podílu na trhu z obav, že nemá dostatek kapitálu, aby přežila kolaps hypotéčního a později kreditního trhu. V roce 2006 přitom banka patřila mezi 10. největších poskytovatelů hypoték pro méně bonitní klienty (subprime). V reakci na výsledky společnost oznámila, že sníží počet svých zaměstnanců o 4 000.
Akcie NCC oslabují po výsledcích na $2,70 (-7,5%).
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




