Fed řeší problém s převzetím Wachovie
Fed řeší problém s převzetím Wachovie
Americký Fed zprostředkovává jednání mezi Wells Fargo & Co. (WFC) a Citigroup Inc. (C) ohledně neshod o tom, kdo převezme Wachovii (WB). Fed se snaží o kompromis tak, že Wachovii mezi obě banky rozděluje. Wachovia byla velmi silně zasažena finanční krizí, ale má zajímavou síť poboček.
WB v pátek skončila na 6,21 USD, C na 18,35 USD a WFC na 34,56 USD.
Související odkazy
- Wall Street v úvodu obchodování roste, výsledková sezóna startuje
- Wells Fargo reportovala čisté úrokové výnosy za 1Q mírně pod odhady analytiků
- Citigroup zveřejnila výsledky za 4Q, které ovlivnila jednorázová položka
- Banka Wells Fargo zveřejnila výsledky za 4Q, čistý zisk negativně ovlivnily náklady na odstupné
- Finanční sektor oslabuje po Trumpových komentářích k zastropování úroků na kreditních kartách
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %




