Dolar po včerejší akční seanci přešlapuje v užším pásmu
Dolar po včerejší akční seanci přešlapuje v užším pásmu
Americkému dolaru svitla lehká naděje v podobě dnešních dat a včerejšího projevu šéfa FEDu. Dolar se dnes před ohlašováním dat pohyboval v pásmu konsolidace po včerejším výrazném posílení. V pásmu 1,5410 -1,5480 EUR/USD měnový pár stále zůstává, byť dnešní data vyšla pro dolar lehce pozitivně. ADP employment data poukázala na nárůst pracovních místo o 40 000. ADP employment data mohou být předzvěstí pátečních ostře sledovaných non-farm payrolls, která sledují stav pracovních míst v USA.
Naopak žádosti o půjčky v USA za minulý týden poklesly o 15,6% na nejnižší úroveň za posledních 6 let.
ISM non-manufacturing index vykázal lepší hodnotu než se očekávalo. A to 51,7 oproti očekávaným 51. Dolar po ohlášení ISM lehce posílil a opět se vrátil na původní hodnoty.
Dnešní data tedy pro dolar znamenají spíše útěchu, když se neukázalo na zhoršení podmínek v USA.
EUR/USD bude pravděpodobně dále setrvávat ve zmíněném rozmezí a do prolomení jedné z hranic bude vyčkávat na pátečné non-farm payrolls a zítřejší zasedání ECB. Zítra zároveň zasedá i BoE.
Symbol futures: E7M8
Fio, burzovní společnost, a.s., Tomáš Rojík, analytik
Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.
https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Nejnovější:
- ČEZ: Zvyšujeme cílovou cenu z 834 Kč na 1044 Kč, doporučení snižujeme z "držet" na "redukovat"
- Frankfurtská burza uzavřela týden poklesem
- Pražská burza v závěru týdne klesala
- Americké futures oslabují, dnes však zůstanou americké burzy zavřené kvůli Dni nezávislosti
- Sellier & Bellot patřící pod Colt CZ Group podepsal pětileté partnerství na dodávky střelného prachu
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,54 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů
- Německo: Index PPI v květnu meziročně vzrostl o 0,3 % v souladu s očekáváním
- Vývoj cen komodit: Měď (-1,65 %), pšenice (-1,29 %), kukuřice (+0,87 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/USD 1,1769