Freenet AG ohlásila ztrátu
Freenet AG ohlásila ztrátu
Freenet AG (FNT), něměcká internetová a telekomunikační společnost, vykázala za 4Q ztrátu kvůli daňovým poplatkům. Ztráta dosáhla 50,6 mil eur oproti zisku 181,3 mil eur z předchozího roku. Tržby za rok 2007 poklesly o 9% na 1,86 mld eur. Zisk před úroky, daněmi, depreciací a amortizací (EBITDA) za rok 2007 byl 252,8 mil eur. Akcie oslabují o 10c na 12,64 eur/a.
Nejnovější:
- Wall Street v úvodu obchodování klesá, výrazně však rostou výrobci paměťových čipů v čele s Micronem
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)




