Colt CZ Group: výsledky hospodaření za 1Q 2026 (+komentář analytika)
Colt CZ dnes ráno zveřejnil výsledky hospodaření za 1Q 2026.
| Výsledky hospodaření za 1Q 2026 | ||||
|---|---|---|---|---|
| mil. Kč | 1Q 2026 | Konsensus trhu* | 1Q 2025 |
y/y |
| Výnosy | 7317 | 7300 | 5512 | 32,7 % |
| EBITDA | 2086 | 1900 | 1212 | 72,1 % |
| EBIT | 883 | - | 820 | 7,7 % |
| Čistý zisk |
670 | 833 | 547 | 22,5 % |
| Zisk na akcii (Kč) |
11,6 | - | 9,7 | 19,6 % |
*medián podle průzkumu Colt CZ
Pozn.: EBITDA a čistý zisk jsou očištěné o mimořádné vlivy; rozdíl v meziroční změně čistého zisku a zisku na akcii je dán odlišným objemem emitovaných akcií.
Colt potvrzuje letošní výhled tržeb a provozního zisku EBITDA do rozmezí 30000 – 33000 mil. Kč, resp. 7400 – 8200 mil. Kč.
Komentář analytika:
Colt v souladu s našimi předpoklady vykázal dobrý vstup do letošního roku. Tržby za první letošní kvartál ve výši 7317 mil. Kč naplnily naše očekávání i odhady trhu. Colt potvrzuje výrazné postavení na evropském trhu, jehož podíl na celkových tržbách již dosahuje 44 %. Podle našich předpokladů Colt realizoval silné výnosy v ČR. Dosáhly zde úrovně 1047 mil. Kč, což by měl být důsledek pokračujících dodávek české armádě a nově rovněž začala velmi slušně přispívat nová akvizice v podobě Synthesia Nitrocellulose (SNC), resp. nově vzniklý segment energetických materiálů.
Tento nový segment zejména pozitivně přispěl ohledně profitability. Jeho EBITDA marže ve výši 52,5 %, resp. EBITDA zisk na úrovni 803 mil. Kč překonává náš odhad 48 %, resp. 601 mil. Kč. Tento výrazný příspěvek ziskovosti SNC do profitability celého Coltu vidíme jako jednu z hlavních příčin lepšího než námi předpokládaného celkového EBITDA zisku. Ten dosáhl úrovně 2086 mil. Kč, zatímco náš odhad činil 1990 mil. Kč. Tržní konsensus byl ještě o něco konzervativnější, dle mediánu byl posazen na hladinu 1900 mil. Kč, průměrný odhad trhu pak byl dokonce pouze na úrovni 1865 mil. Kč.
Na úrovni očištěného čistého zisku Colt dosáhl výsledku 951 mil. Kč, po nekontrolních podílech (tedy po zohlednění skutečnosti, že Colt vlastní v SNC pouze 51% podíl) pak 670 mil. Kč. Výsledek ve výši 951 mil. Kč naplnil naše očekávání. Finální zisk po nekontrolních podílech pak o něco zaostal za naším odhadem 764 mil. Kč. Vyšší než námi předpokládané odpisy Colt kompenzoval lepším finančním výsledkem hospodaření. Disproporci mezi skutečností a naší predikcí tak vidíme ve výsledku nekontrolního podílu (tedy de facto zisku připadajícímu zbylým akcionářům SNC). Ten činil 281 mil. Kč, zatímco my jsme očekávali 176 mil. Kč.
Colt v souladu s naším předpokladem potvrzuje letošní výhled tržeb a EBITDA.
Z celkového pohledu na nás dělá dnešní výsledkový report příznivý dojem, hodnotíme ho mírně pozitivně. EBITDA překonává náš odhad, nový energetický segment se dobře etabloval do celé skupiny, výhled potvrzen. Nižší čistý zisk po nekontrolních podílech než jsme očekávali je v podstatě způsoben „jen“ lepší než námi předpokládanou ziskovostí SNC.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Zvyšujeme doporučení na akcie Colt CZ z „redukovat“ na „držet“, cílovou cenu 981 Kč potvrzujeme
- Dividenda Colt CZ Group v roce 2026 a dalších letech (+komentář analytika)
- Colt a Eurenco mají zájem o Explosii
- Colt CZ Group: Pozvánka na valnou hromadu
- Colt podepsal memorandum s Frankenburg Technologies v obraně proti dronům
Nejnovější:
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly
- Komerční banka: Dozorčí rada opětovně zvolila Miroslava Hiršla členem představenstva
- Pražská burza odepisovala, ČNB zvýšila sazby o 25 bps
- USA: Zásoby zemního plynu podle EIA k 12. červnu vzrostly o 73 mld. kubických stop
- Společnosti Federal a Remington ze skupiny CSG získaly od FBI kontrakt v hodnotě 77,4 mil. USD
- USA: Index předstihových ukazatelů v květnu vzrostl o 0,1 % v souladu s očekáváním
- Americké akciové indexy rostou po dohodě mezi USA a Íránem
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +1,59 %
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu v červnu vzrostl na 10,3 b. při očekávání 10 b.
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 13. červnu na 226 tis.





