Konferenční hovor Erste Group k výsledkům za 3Q: Akvizice Santander Bank Polska jde podle plánu
Management Erste Group se na konferenčním hovoru vyjádřil k akvizici Santander Bank Polska.
Management na konferenčním hovoru k výsledkům za 3Q 2025 potvrdil, že akvizice 49% podílu v Santander Bank Polska probíhá dle plánu. Erste již získala všechna potřebná schválení od antimonopolních úřadů a očekává, že polský regulátor KNF udělí konečné povolení do konce letošního roku. Následně by měla být Santander Bank Polska poprvé konsolidována do výsledků Erste na přelomu roku.
Management uvedl, že s akvizicí jsou spojeny jednorázové účetní položky plynoucí z přecenění reálné hodnoty aktiv a uznání opravných položek podle IFRS (tzv. ECL). Tyto technické efekty mohou činit až 300 mil. EUR, nicméně v čase by měly mít neutrální dopad do čistého zisku, tedy neovlivní dlouhodobě hospodářský výsledek. Integrační náklady spojené s převzetím a začleněním Santander Bank Polska do skupiny Erste by měly dosáhnout přibližně 200 mil. EUR.
Ačkoli tyto jednorázové položky spojené s akvizicí mohou v příštím roce negativně ovlivnit vykázaný zisk, management potvrdil ambici dosáhnout očištěného zisku ve výši 4 mld. EUR. CEO také zdůraznil, že akvizice posílí postavení skupiny jako středoevropské bankovní jedničky s vysokým potenciálem růstu a ziskovosti.
Akcie Erste Group (BAAERBAG) na pražské burze připisují 4,86 % na 2 158 Kč, na burze RM-SYSTÉM připisují 3,92 % na 2 149 Kč.
Karel Nedvěd, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách
- Erste: BNP Paribas zvyšuje cílovou cenu ze 105 EUR na 110 EUR se stávajícím doporučením
- Erste: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu akcií na 110,26 EUR a zachovává doporučení na „Neutral“
- Erste: JP Morgan zvyšuje cílovou cenu na 125 EUR s ponechaným doporučením „overweight“
- Erste: Deutsche Bank zvyšuje cílovou cenu akcií ze 117 EUR na 121 EUR při stálém doporučení „Buy“
Nejnovější:
- Zámoří končí v červeném ve většině sektorů
- Americké indexy již třetí den v záporu
- Frankfurtská burza zakončila seanci růstem
- Pražská burza posílila, akcie CSG stouply o 8,66 %
- Fillamentum zveřejnilo předběžné výsledky za 2025 a výhled na 2026
- USA: Pokračující prodeje domů v dubnu meziměsíčně vzrostly o 1,4 %
- Wall Street otevírá v červených číslech, v růstu pokračuje software
- Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
- Americké futures kontrakty oslabují
- Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025




