Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Philip Morris ČR zaznamenal v první polovině roku 2025 meziroční pokles čistého zisku o 13,3 %

Philip Morris ČR zaznamenal v první polovině roku 2025 meziroční pokles čistého zisku o 13,3 %

30.9.2025 09:20, BAATABAK

Česká tabáková společnost Philip Morris ČR zveřejnila výsledky za první polovinu roku 2025. Společnost zaznamenala meziroční růst tržeb o 2,9 %, čistý zisk avšak meziročně poklesl o 13,3 %.

Zdroj: Philip Morris ČR

Výsledky za 1H

Tržby (bez spotřební daně a DPH) meziročně vzrostly o 2,9 % na 10,70 mld. Kč. Tento růst byl primárně způsoben příznivým vývojem cen napříč portfoliem klasických i bezdýmných výrobků (+0,5 mld. Kč) a růstem prodejů bezdýmných alternativ (+0,2 mld. Kč).

Celkový pokles odbytu nikotinových produktů o 4,6 % na 4,6 mld. ekvivalentních jednotek, což je podle společnosti důsledkem setrvalého poklesu poptávky spotřebitelů po klasických cigaretách. V samotné ČR klesly o 3,6 % a na Slovensku o 6,1 %. Oproti tomu se v ČR a na Slovensku meziročně zvýšil odbyt bezdýmných produktů o 100 mil. ks.

Provozní zisk poklesl o 12,6 % na 1,90 mld. Kč, a to i přes pozitivní vliv měnového kurzu ve výši 0,1 p. b. Tento vývoj odráží dopad nižšího objemu prodejů a zároveň cílených investic, které jsou realizovaný za účelem posílení dlouhodobé výkonnosti.

Čistý zisk dosáhl 1,6 mld. Kč, tedy o 13,3 % méně než v první polovině roku 2024.

Zisk na akcii tak dosáhl za 1H roku 584 Kč.

Tržní podíl

Vývoj tržního podílu v ČR, zdroj: Philip Morris ČR

Vývoj tržního podílu v ČR podle interního odhadu, zdroj: Philip Morris ČR

Vývoj tržního podílu na Slovensku, zdroj: Philip Morris ČR

Vývoj tržního podílu na Slovensku podle interního odhadu, zdroj: Philip Morris ČR

Komentář CEO

„Naše pololetní finanční a ekonomické výsledky potvrzují pokračující odklon českých a slovenských spotřebitelů od klasických cigaret. Nadále se tak snažíme inovovat portfolio bezdýmných výrobků a přinášet našim dospělým zákazníkům širokou nabídku alternativních méně nebo potenciálně méně rizikových produktů,“ uvádí Fabio Costa, předseda představenstva a generální ředitel Philip Morris ČR a.s. „Příkladem je uvedení nikotinových sáčků ZYN na český trh hned na začátku ledna, jarní uvedení inovované verze zařízení na zahřívání tabáku IQOS ILUMA i, limitovaná série elektronické cigarety VEEV ONE Perspectives a celá řada nových příchutí a variant. To vše děláme s jediným cílem – abychom umožnili všem dospělým kuřákům jednou provždy skoncovat s cigaretami,“ dodal Costa.

Akcie Philip Morris ČR

Akcie Philip Morris ČR (BAATABAK) na pražské burze mírně oslabují o 0,11 % na 17 980 Kč. Na RM-SYSTÉMu pak obchodují za 18 000 Kč.

Zdroj: Philip Morris ČR


Michal Bárta, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,5909125,02509
USD20,0985621,32044
GBP27,0133828,65562
CHF25,2368826,77112
PLN5,527825,86388

Kompletní informace zde