Zoom v 1Q oznámil zisk na akcii nad odhady trhu a navýšil jeho výhled
Americká komunikační společnost Zoom zveřejnila výsledky za 1Q fiskálního roku 2026. Výnosy za první kvartál společnost reportovala v souladu s očekáváním a očištěný zisk na akcii ho naopak překonal, neboť dosáhl 1,43 USD při odhadech 1,31 USD. Zároveň došlo k mírnému navýšení ročního výhledu výnosů, provozního zisku a očištěného zisku na akcii. Podle analytiků Zoom vykázal solidní čtvrtletí navzdory obtížné makroekonomické situaci.
Výsledky společnosti Zoom (ZM) za 1Q 2026 | |||
---|---|---|---|
1Q 2026 | Konsensus 1Q 2026 | 1Q 2025 | |
Výnosy (mld. USD) | 1,17 | 1,17 | 1,14 |
Čistý zisk (mil. USD) | 255 | -- | 216 |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,43 | 1,31 | 1,35 |
Výsledky za 1Q
Výnosy meziročně vzrostly o 2,9 %.
Výnosy z korporátního segmentu meziročně vzrostly o 5,9 % a dosáhly 704,7 mil. USD při očekávání 695,2 mil. USD. Online výnosy společnosti meziročně stagnovaly a činily 470 mil. USD.
Zoom oznámil volný peněžní tok ve výši 463,4 mil. USD, což představuje meziroční pokles o 19 %. Analytici ho odhadovali v hodnotě 435,4 mil. USD.
Výhled na 2Q a FY26
Ve 2Q společnost odhaduje výnosy v hodnotě 1,20 mld. USD při analytických odhadech 1,19 mld. USD. Provozní zisk by měl být v rozmezí 460-465 mil. USD s analytickými odhady 462,9 mil. USD. Očištěný zisk na akcii Zoom předpokládá v rozmezí 1,36 až 1,37 USD při analytickém konsensu 1,34 USD.
Ve fiskálním roce 2026 Zoom mírně zvýšil svůj výhled výnosů na 4,80 až 4,81 mld. USD při očekávání 4,79 mld. USD. Taktéž mírně navýšil výhled provozního zisku na 1,87 mld. USD až 1,88 mld. USD s analytickými odhady 1,86 mld. USD. Očištěný zisk na akcii po navýšení projektuje mezi 5,56 až 5,59 USD s odhady 5,36 USD.
Zpětné odkupy akcií
V prvním kvartálu společnost odkoupila 21 mil. svých akcií v hodnotě 418 mil. USD.
Analytický komentář
„Zoom vykázal solidní čtvrtletí navzdory obtížné makroekonomické situaci a překonal odhady i očekávání trhu jak na úrovni výnosů, tak ziskovosti,“ uvedli analytici z RBC Capital Markets.
„Transformační úsilí Zoomu a strategie integrace umělé inteligence začínají nést ovoce, což podporují i zrychlené zpětné odkupy akcií,“ dodali analytici z CFRA.
Akcie Zoom
V předburzovní fázi obchodování akcie Zoom (ZM) oslabují o 0,33 % na 82 USD.
Včera před výsledky akcie Zoom Communications (ZM) oslabily o 1 % na 82,27 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 25,1 | P/E | 26,7 |
Vývoj za letošní rok (%) | +0,8 | Očekávané P/E | 14,9 |
52týdenní minimum (USD) | 55,1 | Prům. cílová cena (USD) | 90,0 |
52týdenní maximum (USD) | 92,8 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: Zoom, Bloomberg
Petr Veselý, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci růstem o 0,47%.
- Frankfurtská burza na konci obchodní seance posiluje
- Index Dow Jones se drží v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 27. červnu vzrostly o 3845 tis. barelů
- Pražská burza na zelené nule, Kofola a Colt naposled s dividendou
- Americké indexy se obchodují smíšeně, americká zdravotní pojišťovna Centene stáhla svůj roční výhled
- Constellation Brands reportovala za 1Q, trh podle CEO čelí slabší spotřebitelské poptávce
- Americké futures kontrakty mírně oslabují
- USA: Změna zaměstnanosti ADP v červnu na -33 tisících při očekávání 98 tisíc
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů