Verizon v 1Q zaznamenal vyšší celkový čistý úbytek předplatitelů mobilních služeb, než trh očekával
Americká telekomunikační společnost Verizon reportovala své výsledky hospodaření za první kvartál roku 2025. Výsledky byly na straně výnosů a očištěného zisku na akcii mírně nad očekáváním, avšak analytiky zklamal vyšší celkový čistý úbytek předplatitelů mobilních služeb. Podle agentury Bloomberg je tento vyšší úbytek způsoben silnou konkurencí a nižšími výdaji státních institucí.
| Výsledky společnosti Verizon (VZ) za 1Q 2025 | |||
|---|---|---|---|
| 1Q 2025 | Konsensus 1Q 2025 | 1Q 2024 | |
| Výnosy (mld. USD) | 33,49 | 33,23 | 32,98 |
| Čistý zisk (mld. USD) | 4,98 | -- | 4,72 |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,19 | 1,15 | 1,15 |
Výsledky za 1Q
Výnosy společnosti zaznamenaly meziroční růst o 1,5 % na 33,49 mld. USD. Z toho výnosy ze segmentu služeb a ostatních tvořily 28,09 mld. USD při odhadech 27,91 mld. USD, což představovalo 1,7% nárůst oproti stejnému období před rokem. Výnosy z bezdrátového vybavení dosáhly 5,4 mld. USD.
Výnosy z divize pro spotřebitele meziročně vzrostly o 2,2 % na 25,6 mld. USD při konsensu 25,34 mld. USD, výnosy z divize pro byznys meziročně poklesly o 1,2 % na 7,3 mld. USD, když se očekávalo 7,34 mld. USD.
Očištěný zisk EBITDA dosáhl meziročního růstu o 4,1 % na 12,6 mld. USD při očekávání Wall Street ve výši 12,35 mld. USD.
Kapitálové výdaje meziročně poklesly o 5,3 % na 4,15 mld. USD při konsensu 4,38 mld. USD.
Počet předplatitelů FIOS Internetu vzrostl o 45 tis. při průměrném očekávání nárustu o 50,48 tis.
V 1Q 2025 došlo k celkovému čistému úbytku předplatitelů mobilních služeb ve výši 289 tis., což představuje výrazné zhoršení oproti úbytku 114 tis. v 1Q 2024. Očekával se úbytek pouze o 185,47 tis. Podle agentury Bloomberg je tento vyšší úbytek způsoben silnou konkurencí a nižšími výdaji státních institucí.
Čistý přírůstek předplatitelů širokopásmového připojení v tomto období činil 339 tis.
Výhled
Společnost potvrdila svůj celoroční výhled pro rok 2025, který představila ve výsledcích za 4Q. Výhled neodráží žádné možné předpoklady týkající se dopadů stále vyvíjejícího se celního prostředí.
Pohled analytiků
Analytici ze Citi uvedli, že Verizon reportoval dobré finanční výsledky s meziročním růstem, avšak vyšší celkový čistý úbytek předplatitelů mobilních služeb může být viděno trhem negativně.
Analytici z KeyBanc Capital Markets vidí výsledky za 1Q jako slabé a dnes očekávají negativní reakci trhu. Přírůstek předplatitelů mobilních služeb byl velmi pod očekáváním.
Akcie Verizon
Akcie společnosti Verizon (VZ) v předburzovní fázi obchodování oslabují o 5,78 % na 40,45 USD.
| Verizon Communications Inc (VZ) před výsledky na 42,93 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 184,2 | P/E | 9,6 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +7,4 | Očekávané P/E | 9,2 |
| 52týdenní minimum (USD) | 37,6 | Prům. cílová cena (USD) | 47,2 |
| 52týdenní maximum (USD) | 47,4 | Dividendový výnos (%) | 6,3 |
Zdroj: Verizon, Bloomberg
Michal Bárta, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Verizon zveřejnil smíšené výsledky za 3Q, analytiky povzbudila slova nového CEO
- Americké akcie zahajují obchodování v záporných hodnotách, výsledky oznámily Paychex a Lamb Weston
- Verizon údajně jedná s EchoStar o nákupu části bezdrátového spektra
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- Hlavní americké akciové indexy rostou do 0,5 %, výsledky zveřejnily Verizon a Domino’s Pizza
Nejnovější:
- S&P 500 uzavírá s kosmetickým ziskem
- Americké indexy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza zakončila týden růstem
- Společnost Capital One zveřejnila výsledky za 4Q a oznámila akvizici fintechu Brex
- USA: Index předstihových ukazatelů v listopadu poklesl o 0,3 % při očekávání -0,2 %
- Pražská burza klesala, na Free Marketu debutovaly akcie CSG
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v lednu dle konečných dat 56,4 b.
- USA: Index PMI ve výrobě v lednu podle předběžných dat na 51,9 b. při očekávání 52 b.
- Wall Street otevírá páteční seanci smíšeně
- WAG: Morgan Stanley zvyšuje cílovou cenu akcií na 130 GBp se stálým doporučením "Equalwt/In-Line"








