Český výrobce dronů Primoco oznámil novou zakázku v hodnotě 62 mil. Kč, dva drony poputují do Asie
Primoco UAV, český výrobce bezpilotních letadel, oznámil zakázku na dva stroje One 150, jež budou plně vybaveny pro kontrolu letiště, kalibraci a vyhodnocení letištních navigačních zařízení. Hodnota transace činí 2,5 mil. EUR, neboli 62 mil. Kč.
Generální ředitel Primoco UAV Ladislav Semetkovský uvedl: „Nový kontrakt potvrzuje, že bezpilotní systémy jsou stále častěji poptávané nejen ve vojenské oblasti či bezpečnostních a záchranných složek, ale také pro poskytování civilních leteckých prací.“ Semetkovský za letošní rok očekává objednávky na 50 až 60 strojů v celkové hodnotě okolo 1 mld. Kč.
Zakázka přichází poté, co společnost dříve v červnu oznámila nové zakázky za více než půl miliardy korun. Odkaz na naši zprávu o předchozí zakázce je zde.
V pondělí společnost rovněž oznámila spolupráci s českým T-Mobile na ověření možnosti integrace základnové stanice BTS sítě LTE do bezpilotního letounu Primoco UAV One 150.
Akcie Primoco (BAAPRIUA) je obchodována na BCPP a dnes ztrácí 0,55 % a obchoduje za 910 Kč na akcii.
Zdroj: Primoco UAV
Související odkazy
- Primoco se vyjádřilo ke sporu s akcionářem ohledně změny stanov
- Primoco UAV posiluje management o dvě nové ředitelky
- Výrobce bezpilotních letadel Primoco reportoval za 1Q
- Primoco zveřejnilo výsledky za rok 2025, výrobce bezpilotních letadel prodal 42 letounů
- Primoco UAV získalo právní moc pro výstavbu nového výrobního závodu v Písku
Nejnovější:
- US indexy se vydávají na jih
- Německé akcie na začátku týdne mírně oslabily
- Pražská burza zakončila v úvodu týdne bez výraznější změny
- Berkshire Hathaway pokračoval v nákupech akcií Alphabetu, Ackman celou pozici prodal
- USA: Index realitního trhu NAHB v srpnu vzrostl na 35 b. při očekávání 33 b.
- Slovensko chce od ČEZu odkoupit podíl ve společnosti JESS
- Index S&P 500 mírně klesá, daří se však technologickým titulům
- Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
- USA: Newyorský výrobní index v srpnu vzrostl na 20,6 b. při očekávání 10 b.
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-2,89 %), měď (+1,19 %), pšenice (-1,09 %)




