Deset dní do valné hromady ČEZ, stát má ještě možnost zveřejnit protinávrh ohledně dividendy
Dnes je deset dní do konání valné hromady ČEZu. Trh bude sledovat, zda stát prostřednictvím ministerstva financí přeci jen ještě nezveřejní protinávrh ohledně letošní dividendy ČEZu. Podle stanov společnosti by stát měl mít dnes poslední možnost na uveřejnění protinávrhu.
Připomínáme, že management ČEZu v květnu v souladu s naším očekáváním navrhnul letos vyplatit 52 Kč na akcii (5,5% dividendový výnos). Návrh tak znamená realizaci horní hranice dividendového výplatního poměru stanoveného do rozmezí 60 – 80 %. Pokud by si stát v rámci protinávrhu stanovil výplatu celého loňského očištěného čistého zisku, pak by letošní dividenda mohla činit cca 65 Kč (6,9% výnos).
Akcie ČEZ se budou na pražské burze naposledy obchodovat s nárokem na dividendu 26. června, na RM-SYSTÉMu pak 28. června. Blíže se dividendě ČEZu věnujeme také v našem tradičním dividendovém seriálu.
Akcie ČEZ (BAACEZ) aktuálně na pražské burze rostou o 0,16 % na 941,5 Kč, na RM-SYSTÉMu naopak mírně oslabují o 0,05 % na 939 Kč.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- ČEZ: Zvyšujeme cílovou cenu z 1044 Kč na 1150 Kč, doporučení měníme ze stupně "redukovat" na "držet"
- ČEZ: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu z 920 Kč na 1540 Kč s novým doporučením „Outperform“
- ČEZ: Radim Fiala zvolen novým předsedou dozorčí rady
- ČEZ: J&T Banka zvyšuje cílovou cenu na 1332 Kč a mění investiční doporučení na „buy“
- Do čela nově vzniklé ČEZ Energy se postavil Pavel Cyrani
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,28 %.
- Frankfurtská burza následovala ostatní trhy a zakončuje středu v červeném
- Index Dow Jones se drží v červených úrovních.
- Pražská burza klesala s napětím ve světě
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 3. červenci vzrostly o 2998 tis. barelů
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle konečných dat meziměsíčně vzrostly o 0,1 %
- Wall Street oslabuje, cena ropy po Trumpových výrocích roste
- Americké futures kontrakty odepisují
- Vývoj cen komodit: Ropa (+4,51 %), stříbro (-3,85 %) a měď (-2,21 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,24




