Microsoft zvyšuje dividendu
Microsoft zvyšuje dividendu
Microsoft Corp. (MSFT), největší softwarová společnost na světě, zvyšuje výplatu čtvrtletní dividendy z 10 na 11 centů na akcii. Jedná se o první její zvýšení v tomto roce. Akcie společnosti před oficiálním otevřením posilují o 0,59% na 29,10 USD.
Související odkazy
- Generální ředitel společnosti NVIDIA mírní obavy z ohrožení softwarového sektoru umělou inteligencí
- Abel v 1Q navýšil pozici v Alphabetu, Ackman naopak tuto pozici redukoval a sází na Microsoft
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Wall Street otevírá týden v červeném, výsledková sezóna pokračuje
Nejnovější:
- Americké futures kontrakty posilují, v čele Nasdaq 100 futures +2,37 %
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38




