Pojišťovna Vienna Insurance reportovala za 9M, celoroční zisk vidí u horní hranice výhledu
Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group reportovala 11,4% růst hrubého předepsaného pojistného za 9M. Za celý rok očekává zisk blízko horní hranice výhledu.
Vienna Insurance v 9M dosáhla 11,4% meziročního růstu hrubého předepsaného pojistného na 10,619 mld. EUR na pozadí růstu ve všech segmentech.
V Rakousku (+2,3 % na 3,361 mld. EUR) a České republice (+9,2 % na 1,769 mld. EUR) bylo tažené pojištěním majetku a škod a zdravotním pojištěním. Polsko reportovalo 16% růst na 1,15 mld. EUR. Region širší střední a východní Evropy dosáhnul 11,3% růstu na 2,994 mld. EUR tažený Maďarskem, baltskými státy a Rumunskem. Další trhy (zahrnující Německo, Gruzii, Lichtejnštejnsko a Turecko) zaznamenaly růst o 42,1 % na 769 mil. EUR.
Hrubé předepsané pojistné VIG na jednotlivých trzích, zdroj: VIG
Společnost věří, že za celý rok 2023 dosáhne zisku před zdaněním na horní hraně dříve komunikovaného pásma 700-750 mil. EUR a to navzdory slabšímu makroekonomickému prostředí.
Pojišťovna VIG v pondělí komunikovala záměr za rok 2023 vyplatit dividendu na stejné nebo vyšší úrovni jako v posledním roce.
Akcie Vienna Insurance Group (BAAVIG) včera na pražské burze uzavřely na 623,5 Kč. Na RM-SYSTÉMu na 630 Kč.
Zdroj: Vienna Insurance Group
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- VIG: Autonomous Research zvyšuje cílovou cenu z 45 na 65 EUR při novém doporučení „neutral“
- VIG: UBS zvyšují cílovou cenu z 65,4 EUR na 72 EUR s doporučením „buy“
- VIG: Erste Group zvyšují cílovou cenu z 55 EUR na 75 EUR s doporučením „buy“
- VIG: Kepler Cheuvreux zvyšuje cílovou cenu z 48 EUR na 70 EUR s doporučením „buy“
- VIG: UBS zvyšuje cílovou cenu z 58 na 65,4 EUR se stálým doporučením „buy“
Nejnovější:
- Index S&P 500 připsal 0,5%
- USA indexy rostou
- Frankfurtská burza zakončila pondělní obchodování v zelených číslech
- Ryanair reportoval výsledky za 3Q, počet obsloužených zákazníků vzrostl meziročně o 5,8 %
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v lednu na -1,2 b. při očekávání -8,5 b.
- Pražská burza rostla
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, S&P 500 +0,43 %
- Nvidia investovala dodatečné 2 miliardy USD do firmy CoreWeave
- Americké futures kontrakty oscilují kolem nuly
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v listopadu dle předběžných dat vzrostly o 5,3 %





