Micron reportoval za 3Q nad odhady, reakce analytiků jsou smíšené
Americký výrobce čipů Micron Technology včera po uzavření trhu zveřejnil své výsledky hospodaření za 3Q fiskálního roku 2023. Výnosy i ziskem na akcii překonal tržní očekávání, podle CEO se již společnost na úrovni výnosů odrazila ode dna.
Výsledky společnosti Micron Technology (MU) za 3Q 2023 | |||
---|---|---|---|
3Q 2023 | Konsensus 3Q 2023 | 3Q 2022 | |
Výnosy (mld. USD) | 3,75 | 3,69 | 8,64 |
Čistý zisk (mld. USD) | -1,90 | -- | 2,63 |
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | -1,43 | -1,59 | 2,59 |
Hospodářské výsledky
Společnost dosáhla výnosů 3,75 mld. USD, což představovalo meziroční pokles o 57 %, stále však překonala tržní odhady ve výši 3,69 mld. USD.
Očištěná provozní ztráta dosáhla 1,47 mld. při tržních odhadech ztráty ve výši 1,69 mld. USD.
Provozní hotovostní tok činil 24 mil. USD při odhadech 466,6 mil. USD. Ve stejném období v minulém roce se jednalo o částku 3,84 mld. USD.
Na vědu a výzkum společnost v uplynulém kvartále vydala 758 mil. USD při průměrných odhadech 781,1 mil. USD.
Kvartální výhled
Společnost odhaduje své výnosy ve 4Q v rozmezí 3,7–4,1 mld. USD oproti průměrným tržním odhadům 3,87 mld. USD.
Ztráta na akcií se očekává v pásmu 1,12–1,26 USD při odhadech 1,10 USD.
Slovo CEO
„Věříme, že naše odvětví na úrovni výnosů překonalo své dno a očekáváme, že se zlepší marže s tím, jak se obnovuje rovnováha mezi nabídkou a poptávkou. Nedávné rozhodnutí čínského internetového regulátora Cyberspace Administration of China je pro nás značným nepříznivým faktorem, který ovlivňuje náš výhled a zpomaluje naši obnovu. V dlouhém období však náš technologický leadership, produktové portfolio a provozní kvalita posiluje naši kompetitivní pozici napříč růstovými trhy, včetně AI a paměťové výpočetní techniky,“ uvedl k uplynulému čtvrtletí CEO společnosti Sanjay Mehrotra.
Komentáře analytiků
Z Wall Street na výsledky hospodaření zaznívaly smíšené reakce. Např. Jordan Klein z Mizuho Securities označil třetí kvartál za špatný vzhledem ke ztrátám prodejů v Číně a celkovou slabost čipového odvětví. Harsh Kumar z Piper Sandler naopak upozornil na to, že akcie již dosáhla svého dna a situace na koncových trzích se zlepšuje, což by mohlo pomoci prodávanému množství i cenotvorbě.
Vývoj akcie Micron Technology
Micron Technology Inc (MU) -4 % na 64,41 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 70,5 | P/E | -- |
Vývoj za letošní rok (%) | +28,9 | Očekávané P/E | -- |
52týdenní minimum (USD) | 48,4 | Prům. cílová cena (USD) | 75,2 |
52týdenní maximum (USD) | 74,8 | Dividendový výnos (%) | 0,7 |
Zdroj: Micron, Bloomberg
Olga Švepešová Blaťáková, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Wall Street v úvodu smíšeně, výrazný růst zaznamenávají akcie AMD po oznámení spolupráce s OpenAI
- Wall Street otevírá seanci smíšeně
- Micron reportoval kvartální výsledky, výhled na další kvartál předčil všechna očekávání
- Wall Street otevírá po inflačních datech v kladném teritoriu
- Americké indexy zahajují obchodovaní růstem, akcie Oracle po výsledcích přidávají 39 %
Nejnovější:
- Očekávané události: Dnes nejsou na programu nejsou na programu žádné makroekonomické události
- Rudá záře v zámoří
- Wall Street výrazně ztrácí, obchodní válka USA vs. Čína opět eskaluje
- V závěru obchodování DAX oslabil o 1,40 %
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v říjnu dle předběžných dat na 55,0 b.
- Pražská burza mírně výše, Moneta Money Bank +2,65%
- Wall street otevírá v plusu
- Americké futures kontrakty lehce posilují
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,3
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+2,85 %), zemní plyn (-2,66 %), ropa (-1,12 %)