Moneta: JP Morgan snižuje cílovou cenu na 90 Kč při a potvrzuje doporučení "neutral"
Analytik Mehmet Sevim z americké banky JP Morgan snížil cílovou cenu akcie Moneta Money Bank z 99 Kč na 90 Kč. Nastavené investiční doporučení na stupni "neutral" bylo ponecháno beze změny.
Akcie Moneta Money Bank posilují na pražské burze o 1,18 % na 86 Kč. Na burze RM-SYSTÉMu rostou o 0,82 % na 85,7 Kč.
Dnes před otevřením reportovala Moneta své výsledky za 1Q. Na provozní úrovni předčila konsensus, když slabší čisté úrokové výnosy byly kompenzované poplatky, ostatními provozními výnosy a nákladovou disciplínou. Čistý zisk byl podpořen rozpuštěním opravných položek a nižší efektivní daňovou sazbou.
Dnes se akcie Monety naposledy obchodují na pražské burze s nárokem na dividendu. Valná hromada Monety schválila dividendu ve výši 8 Kč na akcii s datem výplaty 25. května. S nárokem na vyplacení dividendy se na burze RM-SYSTÉM budou akcie obchodovat až do 2. května. O dividendě Monety jsme podrobně informovali v článku zde.
Management Monety na konferenčním hovoru uvedl, že banka za rok 2023 neodvede nic na windfall tax. Čistá úroková marže zůstane dále pod tlakem a pro splnění MREL požadavků chce banka využít podřízené vklady. Blíže zde.
Zdroj: Bloomberg
Marek Chudoba, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje, Philip Morris ČR zveřejnil výsledky za rok 2024
- Moneta: mBank zvyšuje cílovou cenu akcií na 162 Kč při novém doporučení na stupni “buy“
- Pražská burza v úvodu mírně roste, dnes je poslední den s nárokem na dividendu u Monety na BCPP
- Moneta Money Bank reportovala výsledky za 1Q 2025 a potvrdila střednědobý výhled
- Moneta: Valná hromada schválila dividendu a znovuzvolila Singera do dozorčí rady
Nejnovější:
- Pražská burza v úvodu obchodování posiluje
- Asijsko-pacifický region posiluje, čínský export v dubnu vzrostl výrazně více, než se očekávalo
- ČR: Maloobchodní tržby bez automobilů v březnu meziročně vzrostly o 3,4 % při očekávání +3,5 %
- Akciový výhled
- Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone v roce 2024 zaznamenal meziroční růst obratu o 5,4 %
- CTP zveřejnila výsledky za 1Q a potvrdila výhled na rok 2025
- Erste: AlphaValue/Baader zvyšuje cílovou cenu akcií na 78 EUR s novým doporučením "add"
- Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu akcií na 30 USD při stálém doporučení "neutral"
- Evropské futures kontrakty posilují
- Očekávané události: Maloobchodní tržby bez automobilů (ČR)