Align zveřejnil výsledky za 4Q 2022, které překonaly očekávání
Americký výrobce 3D digitálních skenerů v ortodoncii Align Technology zveřejnil své výsledky za 4Q. Výnosy i zisk byl nad očekávání.
Zdroj: Align Technology
| Výsledky společnosti Align (ALGN) za 4Q 2022 | |||
|---|---|---|---|
| 4Q 2022 | Konsensus 4Q 2022 | 4Q 2021 | |
| Tržby (mil. USD) | 901,5 | 881,5 | 1031 |
| Čistý zisk (mil. USD) | 41,78 | -- | 190,96 |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 1,73 | 1,55 | 2,83 |
Výsledky
Align Technology uvedla, že výsledky byly ovlivněny nepříznivým kurzem měn, má jít zhruba o ztrátu 2,7 mil. USD. Provozní zisk v posledním kvartálu dosáhl 112,7 mil. USD a provozní marže na 12,5 %.
Výhled
Společnost vyhlíží v prvním kvartálu stabilní tržby. Také očekává, že přesáhne hranici 200 mil. USD v kapitálových výdajích.
Slovo CEO
Výkonný ředitel Joe Hogan uvedl: „Celkově jsem poctěn vám zveřejnit výsledky za čtvrtý kvartál, které reflektují již více stabilní prostředí pro doktory a jejich pacienty obzvlášť v Americe a evropském regionu. Napříč 4Q se trendy ve spotřebitelském zájmu pro ortodontickou léčbu zlepšily. Nicméně nepříznivý kurz měn ve čtvrtém kvartálu a obecně v roce 2022 nám zásadně snížil tržby a marže. I přes tyto problémy se nám ale povedl růst v porovnání se třetím kvartálem, který reflektuje růst v systémech a službách. […]. Očekáváme, že rok 2023 bude pro Align innovations velice vzrušující, kdy začínáme komercializovat jeden z největších produktů a technologických cyklu za naši celou, 25letou, historii.“
Zpětný odkup akcií
Momentální plán pro odkup akcií by měl být podle společnosti dokončen v druhém kvartálu letošního roku. Rada ředitelů již schválila nový plán zpětného odkupu akcií v celkové hodnotě 1 mld. USD. V prvním kvartálu společnost plánuje odkoupit akcie v hodnotě 250 mil. USD.
Akcie Align
Akcie Align v předburzovní fázi rostou o 13,26 % na 320 USD.
Vývoj akcií Align Technology
| Align Technology Inc (ALGN) včera uzavřely v růstu +4,7 % na 282,53 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 22,1 | P/E | 54,2 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +34,0 | Očekávané P/E | 35,9 |
| 52týdenní minimum (USD) | 172,1 | Prům. cílová cena (USD) | 315,0 |
| 52týdenní maximum (USD) | 552,0 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: Bloomberg, Align Technology
Aleš Mendl, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Amerika končí týden v červeném
- Technologie pod tlakem
- Frankfurtská burza zakončila týden poklesem
- Pražskou burzu podržel VIG
- Wall Street začíná poslední obchodní seanci v týdnu negativně
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Německo: Běžný účet platební bilance v říjnu v přebytku 14,8 mld. EUR
- Vývoj cen komodit: Zlato (+1,27 %), pšenice (-0,66 %), měď (-0,62 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,67
- Costco reportovalo za 1Q, celkové porovnatelné tržby vzrostly meziročně o 6,4 %






