Měď tlačí KGHM dolů
Měď tlačí KGHM dolů
Akcie KGHM Polska Miedz SA (KGH), společnosti, která těží nejvíce mědi v Evropě, dnes poprvé po třech dnech růstu oslabují díky klesající ceně mědi. Ta dnes po čtyřdenním růstu ztrácí poté, co se na trhu objevily obavy ze slabší poptávky v průběhu následujících měsíců. Akcie společnosti oslabují o 1,12% na 132,00 PLN.
Nejnovější:
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
- Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů




