Pražská burza v pátek korigovala týdenní zisky
Index PX ztratil 1,16 % na 1269,95 b.
Index PX pražské burzy během dne prohluboval ztráty a uzavřel na denním minimu o 1,2 % níže. I tak pražská burza zaznamenala čtvrtý růstový týden v řadě, když na první letošní týden s 4% ziskem navázala dalšími 1,6 %.
Největší ztráty zaznamenala Erste (-2,9 %), která tak odepsala čtvrteční zisky a na 775 Kč se vrátila ke středečnímu závěru. Nedařilo se ani Komerční bance (-1,9 %).
V plusu v pátek uzavřel pouze ČEZ (+0,3 %), u kterého premiér ČEZ v rozhovoru během týdne opětovně naznačil záměr „provést určitou transformaci české energetiky“ a získat „větší kontrolu nad energetickou infrastrukturou“.
Zdroj: BCPP
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- ČEZ vybuduje přečerpávací elektrárnu na Orlické přehradě
- Skupina ČEZ prostřednictvím své dceřiné společnosti kupuje německou Techem Solutions (+komentář)
- Pražská burza v červených číslech, ČEZ dnes poprvé bez nároku na dividendu
- ČEZ podepsal novou úvěrovou smlouvu v celkové výši 9,7 mld. Kč a 426 mil. EUR
- ČEZ informoval o změnách v dozorčí radě
Nejnovější:
- S&P 500 končí poklesem o 0,37 %
- Wall Street pod tlakem technologií
- Frankfurtská burza v pondělí rostla
- Burza v úvodu týdne rostla
- Wall Street se obchoduje smíšeně
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu podle předběžných dat na -17,7 b. při očekávání -18 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Vývoj HDP (USA), index PCE (USA) a spotřebitelská důvěra
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,95 %), pšenice (-0,86 %), ropa (-0,55 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12




