Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Výnosy Warner Bros. Discovery ve 3Q zaostaly za očekáváním, společnost zvýšila výhled úspor

Výnosy Warner Bros. Discovery ve 3Q zaostaly za očekáváním, společnost zvýšila výhled úspor

4.11.2022 20:16, WBD

Americká mediální společnost Warner Bros. Discovery reportovala výsledky za 3Q a aktualizovala plán úspor. Vedle transformace se nyní potýká i s oslabujícím trhem televizní reklamy, poznamenávají analytici.

zdroj: Warner Bros. Discovery

zdroj: Warner Bros. Discovery

Společnost za 3Q reportovala výnosy 9,82 mld. USD a očištěný hrubý provozní zisk EBITDA 2,42 mld. USD. Analytici očekávali 10,37 mld. USD, respektive 2,25 mld. USD. Meziročně dosáhla meziročního poklesu o 8 % na obou úrovních oproti pro forma výsledkům, pokud by fúze mediálních aktiv AT&T s Discovery byla dokončena 1. ledna 2021. (Rozdělení AT&T, vyčlenění mediálních aktiv a jejich spojení s Discovery jsme se podrobně věnovali v článcích "AT&T se vrátí k telekomunikačním kořenům, Warner Bros. Discovery posílí ve streamovacích válkách" a "Co si AT&T a Discovery slibují od spojení mediálních aktiv do společnosti Warner Bros. Discovery?".)

Meziroční pro forma srovnání, zdroj: WBD

Meziroční pro forma srovnání, zdroj: WBD

Na úrovni volného cash flow společnost dosáhla negativního toku 192 mil. USD, zatímco analytici očekávali 283 mil. USD.

Hotovost na konci 3Q činila 2,42 mld. USD, zatímco analytici čekali 2,18 mld. USD. Čistý dluh činil 47,9 mld. USD.

Struktura dluhu, zdroj: Warner Bros. Discovery

Struktura dluhu, zdroj: Warner Bros. Discovery

„Ve Warner Bros. Discovery máme jedno z nejsilnějších portfolií intelektuálního vlastnictví napříč sportem, zpravodajstvím, zábavou a nejlepší manažerský tým v oblasti médií, který realizuje správné strategické a finanční plány s cílem dosáhnout ziskovosti, tvořit smysluplnou hodnotu pro akcionáře a nasměrovat nás k dlouhodobému úspěchu. Měníme vizi a proměňujeme organizaci pro budoucnost, zatímco dosahujeme synergií napříč společností, zvyšujeme cíl pro úspory na nejméně 3,5 mld. USD a dosahujeme významného pokroku na tvorbě naší [streamovací platformy] přímo pro spotřebitele. Ačkoliv máme ještě spoustu práce před sebou a čekají nás ještě nároční rozhodnutí, jsme plně přesvědčeni o příležitostech před námi,“ uvedl výkonný ředitel David Zaslav. Dříve společnost očekávala, že dosáhne ročních úspor 3,0 mld. USD.

Zvýšený výhled plánovaných úspor, zdroj: Warner Bros. Discovery

Zvýšený výhled plánovaných úspor, zdroj: Warner Bros. Discovery

Společnost plánuje spojení streamovacích služeb HBO Max a Discovery do jedné, ke kterému by mělo dojít již příští rok na jaře. Dříve společnost plánovala spojení až na léto.

Celkový počet předplatitelů dosáhnul 94,9 mil. v souladu s očekáváním analytiků.

„Velký experiment nahánění předplatitelů za každou cenu je u konce,“ řekl na konferenčním hovoru Zaslav a dodal: „Ziskovost, nikoliv pouze počet předplatitelů, bude naším měřítkem úspěchu.“

Filmová studia Warner Bros. se zaměří na velké franšízy jako Harry Potter, Superman nebo Pán prstenů a nebude točit filmy jen pro své streamovací platformy, protože filmy, které jdou nejdříve do kin, jsou ziskovější.

HBO také odebere některé starší seriály ze své platformy a nabídne je jiným službám. Zaslav bude zároveň usilovat o více distribučních dohod, jako např. včetně již vypršelé dohody s Amazonem.

Komentář analytiků

„Před třemi měsíci Warner Bros. Discovery aktualizovaný výhled EBITDA na rok 2023, snížený z 14 mld. USD na více než 12 mld. USD. Včera management poznamenal, že hlavním rozhodujícím faktorem, zda ho naplní, je ‚nedostatek viditelnosti [vývoje] trhu s reklamou‘ a poznamenal, že trendy ovlivňující placenou televizi jsou mimo jejich kontrolu. Jinak řečeno, hluboká závislost na ziscích plynoucích z kabelové televize by mohla vyvážit pokrok v oblasti DTC [přímého prodeje spotřebitelům] po očekávaném vrcholu jeho ztrátovosti v roce 2022“, poznamenali analytici Robert Fishman a Michael Nathanson ze společnosti MoffettNathanson.

Výhled na roky 2022 a 2023, zdroj: Warner Bros. Discovery

Výhled na roky 2022 a 2023, zdroj: Warner Bros. Discovery

Vysoká dluhová zátěž, nepříznivé makroekonomické vlivy a rostoucí sektorové tlaky opouštění kabelové televize a nejistota ohledně některých klíčových prvků strategie se tak podle nich bude nadále vznášet nad akciemi WBD.

„Makroekonomické výzvy zastihly WBD uprostřed významné restrukturalizace, což živí nejistotu,“ uvedl analytik Steven Cahall z banky Wells Fargo.

Podle Tima Nollena z Macquarie výnosy Warner Bros. Discovery zaostaly za očekáváním především v oblasti licencování obsahu kvůli načasování vydání nových filmů, což podle něj není důležité a za lepší zprávy považoval zaměření na náklady, díky kterému společnost reportovala naopak lepší ziskovost.

Podobně se vyjádřil i Doug Creutz z Cowen, podle kterého překonání konsensu na úrovni zisku ukazuje na pokroky v oblasti provozní efektivity a zvýšený výhled úspor je založen již na realizovaných plánech.

„Management naznačil, že pracuje na kvantifikaci dalších potenciálních úspor, které by mohly tyto synergie ještě navýšit,“ uvedl také Creutz.

Akcie Warner Bros. Discovery

Vývoj akcií Warner Bros. Discovery (WBD)

Vývoj akcií Warner Bros. Discovery (WBD)

Warner Bros Discovery Inc (WBD) -14,2 % na 10,265 USD
Ukazatel Ukazatel 
Kapitalizace (mld. USD) 24,9 P/E --
Vývoj za letošní rok (%) -- Očekávané P/E --
52týdenní minimum (USD) 10,2 Prům. cílová cena (USD) 21,9
52týdenní maximum (USD) 27,5 Dividendový výnos (%) --

Zdroj: Warner Bros. Discovery, Bloomberg, Hollywood Reporter


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,0440424,32296
USD21,4444322,63457
GBP26,1965627,65044
CHF23,3471324,64287
PLN4,913555,18625

Kompletní informace zde