Vienna Insurence Group reportuje výrazně vyšší pojistné a zisk za 2Q 2022
Rakouská pojišťovací skupina Vienna Insurance Group dnes ráno představila své finanční výsledky za 2Q 2022. Objem hrubého předepsaného pojistného se zvýšil o 12,1 %.
Výsledky společnosti Vienna Insurance Group (BAAVIG) za 2Q 2022 | |||
---|---|---|---|
2Q 2022 | Konsensus 2Q 2022* | 2Q 2021 | |
Hrubé předepsané pojistné (mil. EUR) |
2988,4 | 2920,5 | 2666,1 |
Zisk před zdaněním (mil. EUR) | 153,5 | 139,8 | 123,4 |
Čistý zisk (mil. EUR) | 111 | 99,6 | 87,3 |
*analytický konsensus je složený z analýz od Erste Group a Raiffeisen Research
Přední pojišťovací skupina v Rakousku i v celém regionu střední a východní Evropy reportovala hrubé předepsané pojistné o 12 % vyšší, než ve druhém kvartálu 2021 a dosáhlo objemu 2988,4 mil. EUR. Všechna pojistná odvětví i segmenty pojišťovny zaznamenaly meziročně růst pojistného.
Výrazný vzestup je dle společnosti způsoben zejména neživotním pojištěním (za 1H 2022 bylo pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla 975,2 mil. EUR, +20,3 %, havarijní pojištění 787,5 mil. EUR, +11,1 %, Ostatní majetkové pojištění 3 323,7 mil. EUR, +15,2 % a zdravotní pojištění 411,8 mil. EUR, +11,9 %)
Zisk před zdaněním se zvýšil oproti 2Q 2021 o 24,4 % na 153,5 mil. EUR a čistý zisk připadající na akcionáře o 27,1 % z 87,3 mil. EUR na 111 mil. EUR. Výsledek zahrnuje další zaúčtované opravné položky k ocenění více než tří čtvrtin expozice skupiny VIG vůči ruským státním a podnikovým dluhopisům ve výši přibližně 165 mil. EUR.
Komentář generální ředitelky
"I nadále čelíme náročnému období, které je charakterizováno zejména válkou na Ukrajině, vysokou inflací a všudypřítomnou pandemií. Přestože tyto vlivy, které se dotýkají i pojišťovnictví, kalí vyhlídky na oživení, VIG nadále vykazuje velmi silnou odolnost, což se opět odráží ve zlepšených ukazatelích. Úspěch naší skupiny je založen na dlouhodobém, široce diverzifikovaném obchodním modelu, který ukazuje své silné stránky, zejména v obzvláště náročných fázích. Pololetní čísla nám dávají jistotu, že v roce 2022 dosáhneme kladných provozních výsledků," vysvětluje generální ředitelka Elisabeth Stadler.
Vienna Insurance Group (BAAVIG) včera uzavřela na 561 CZK | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. CZK) | 73,5 | P/E | 7,9 |
Vývoj za letošní rok (%) | -8,5 | Očekávané P/E | 7,8 |
52týdenní minimum (CZK) | 518,5 | Prům. cílová cena (CZK) | 638,9 |
52týdenní maximum (CZK) | 681,0 | Dividendový výnos (%) | 5,4 |
Zdroj: Vienna Insurance Group, Bloomberg, Reuters
Marek Chudoba, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- VIG: Peter Thirring se stal novým předsedou dozorčí rady
- VIG: Kepler Chevreux zvyšuje cílovou cenu akcií z 34,5 EUR na 48 EUR při stálém doporučení „buy“
- VIG: Oddo BHF zvyšuje cílovou cenu z 38 EUR na 43,5 EUR při stálém doporučení na stupni „neutral“
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně posiluje, pojišťovna VIG zveřejnila výsledky hospodaření
- Pojišťovna VIG reportovala za 1Q, hrubé předepsané pojistné meziročně vzrostlo o 8,3 %
Nejnovější:
- Na zámořské trhy se vrátila sektorová rotace, technologie oslabily
- Americké akcie přerušují rekordní jízdu, výnosy dluhopisů stoupají
- Frankfurtská burza dnes oslabila
- Pražská burza ztrácela
- USA: Nové pracovní pozice dle JOLTs v květnu na 7769 tis. při očekávání 7300 tis.
- Americké indexy v úvodu smíšeně, roztržka mezi Trumpem a Muskem pokračuje
- USA: Stavební výdaje v květnu meziměsíčně klesly o 0,3 % při očekávání poklesu o 0,2 %
- USA: ISM ve výrobě v červnu na 49,0 b. při očekávání 48,8 b.
- USA: Index PMI ve výrobě v červnu dle konečných dat na 52,9 b. při očekávání 52 b.
- Colt CZ oznámil změnu emisních podmínek u svých dluhopisů