US trhy otevírají poklesem
US trhy otevírají poklesem
Americké akcie dnes navazují na včerejší close a v úvodu dne oslabují, když investoři nadále s obavami sledují výnosy dluhopisů, které stály za včerejším propadem trhů. Nervozita také panuje z krize 2 ztrátových hedge fondů Bear Stearns, která by mohla způsobit ztráty z hypotéčních zástavních listů a snížit zisky největších finančních firem. Finanční sektor tak pokračuje v oslabování, akcie Citigroup ztrácejí na $52,8/a (-1,22%), AIG si odepisuje téměř 1% a JPMorgan Chase klesá na $48,75/a (-1,44%). Index DJIA oslabuje na 13 410b. (-0,34%), kompozitní Nasdaq ztrácí na 2 588b. (-0,45%) a index S&P 500 na 1 506b. (-0,43%).
Nejnovější:
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %
- Evropské futures kontrakty oslabují
- EU: Registrace nových aut v květnu vzrostla o 3,2 %




