CTP specifikovalo podrobnosti ohledně výplaty finální dividendy v akciích
Nizozemský vlastník, developer a provozovatel průmyslových a logistických objektů v Evropě CTP dnes upřesnil dividendu, jíž obdrží akcionář preferující výplatu ve formě akcií.
Finální dividenda za rok 2021 činí 0,18 EUR, což v kombinaci s dividendou 0,17 EUR na akcii vyplacenou 22. září 2021 indikuje celkovou dividendu za rok 2021 ve výši 0,35 EUR.
Akcionářům byly nabídnuty dvě varianty plnění. Mohli zvolit „klasickou“ hotovostní variantu, na výběr však měli také výplatu dividendy ve formě akcií ve stanoveném poměru.
Aby akcionář obdržel jeden kus nové akcie CTP, musí držet 72,5 akcií s nárokem na dividendu. Akcionáři s přibližně 88% podílem ve společnosti se rozhodli pro výplatu dividendy v hotovosti. Zbylých 12 % preferovalo výplatu ve formě akcií.
Celkový počet akcií se po výplatě finální dividendy zvýší o 763.581 kusů na 433.577.716 kusů. Výplata dividend v obou formách proběhne 9. června 2022.
Akcie CTP (BAACTP) dnes na pražské burze oslabují o 1,22 % na 325 Kč. Na nizozemské burze ztrácí 0,46 % na 13 EUR.
Zdroj: CTP
Michal Fric, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- CTP: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu z 23,6 EUR na 25,1 EUR se stávajícím doporučením „Buy“
- CTP: PKO BP Securities zvyšuje cílovou cenu z 20 EUR na 24 EUR se stálým doporučením „Buy“
- CTP: Agentura Moody's zvýšila rating na Baa2 se stabilním výhledem
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu na 21,5 EUR při stálém doporučení
- CTP: Kepler Cheuvreux zvyšuje cílovou cenu z 19 EUR na 19,6 EUR a zvyšuje doporučení na „Buy“
Nejnovější:
- Indexy končí týden v zeleném
- Zámoří na pozitivní vlně
- Frankfurtská burza v pátek posilovala
- Pražská burza kopírovala zahraniční růst
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červnu podle předběžných dat na 48,9 b.
- Americké indexy se obchodují smíšeně, dnes začne obchodování s akciemi SpaceX
- Americké futures kontrakty se obchodují v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+5,1 %), ropa (-3,72 %) a zlato (+2,86 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,88
- ČR: Běžný účet platební bilance dosáhl v dubnu přebytku 1,18 mld. Kč




