Stát pracuje na vzniku sociálního energetického tarifu
Ministerstvo průmyslu a obchodu pracuje na vzniku sociálního energetického tarifu, který by měl domácnostem pomoci s vysokými cenami energií. Včera to uvedl ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela. O možnosti vzniku tohoto speciálního tarifu, jenž by se mohl týkat jak elektřiny, tak plynu, se hovoří již od února. Konkrétní podoba tarifu ještě není zřejmá. Na technickém řešení se podle Síkely nyní pracuje.
ČEZ již dříve uvedl, že takový tarif by uměl zavést a že je připraven na této záležitosti spolupracovat. Z hlediska akcií ČEZu vnímáme tuto zprávu neutrálně. Předpokládáme totiž, že by stát musel energetickým společnostem kompenzovat ztráty, tedy rozdíl mezi sníženou platbou od domácnosti a běžnou, tržní cenou tarifu.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- ČEZ vybuduje přečerpávací elektrárnu na Orlické přehradě
- Skupina ČEZ prostřednictvím své dceřiné společnosti kupuje německou Techem Solutions (+komentář)
- Pražská burza v červených číslech, ČEZ dnes poprvé bez nároku na dividendu
- ČEZ podepsal novou úvěrovou smlouvu v celkové výši 9,7 mld. Kč a 426 mil. EUR
- ČEZ informoval o změnách v dozorčí radě
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+3,03 %), pšenice (-0,94 %), zlato (-0,87 %)
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje
- Pražská burza v úvodu týdne posiluje
- Asijsko-pacifický region v pondělní seanci převážně posiluje
- Akciový výhled
- Evropské futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Očekávané události: Spotřebitelská důvěra (eurozóna)
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla




