Investiční fond ČEZu Inven Capital prodal podíl v izraelském startupu Driivz
Investiční fond Skupiny ČEZ Inven Capital prodal podíl v izraelském startupu Driivz a během tří let trvání investici mnohonásobně zhodnotil.
Startup Driivz, který dodává software provozovatelům elektromobilů, byl první investicí Inven Capital v Izraeli a v roce 2018 získal v telavivské společnosti menšinový podíl. Za uplynulé tři roky se počet uživatelů služeb Driivz téměř ztrojnásobil a nyní činí více než 800 tis. zákazníků. Prodejem podílu ČEZ investici mnohonásobně zhodnotil a celý podnik nyní vlastní společnost Vontier.
„Klíčovou strategií INVEN CAPITAL je identifikovat nadějné start-upy s inovativními technologickými řešeními, pomáhat jim růst, a tím zhodnocovat počáteční investici, a tam, kde je to možné, usnadňovat přenos jejich unikátního know-how do zemí, kde ČEZ působí. U Driivz náš fond všechny tyto podmínky překonal na nejlepší možné úrovni,“ sdělil člen představenstva a ředitel divize Nová energetika a distribuce Tomáš Pleskač.
Akcie ČEZ dnes na trhu pražské burzy rostou o 1,19 % na 850 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM akcie rostou o 1,37 % na 850 Kč. Na obou trzích se akcie obchodují se symbolem BAACEZ.
Zdroj: ČEZ
Související odkazy
Nejnovější:
- Eurozóna: Průmyslová výroba v červenci meziročně vzrostla dle očekávání o 1,8 %
- Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW dosáhl v září 26,1 b.
- Německo: Index očekávání dle průzkumu ZEW dosáhl v září 37,3 b. při očekávání 25,0 b.
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,3
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,55 %), měď (-0,54 %) a pšenice (+0,43 %)
- Frankfurtská burza otevírá v mírném záporu
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně oslabuje, Pilulka zveřejnila výsledky
- ČR: Index výrobních cen v srpnu meziročně klesl o 0,8 % při očekávání -0,9 %
- Akciový výhled
- Pilulka zveřejnila výsledky za 1H a 7M roku 2025