Introduction
>
News
>
Stock Market Reports
>
Moneta Money Bank: shrnutí konferenčního hovoru k výsledkům za 4Q 2021
Moneta Money Bank: shrnutí konferenčního hovoru k výsledkům za 4Q 2021
Dnes ráno v 7:00 vydala Moneta Money Bank hospodářské výsledky za 4Q 2021 k nimž následně od 11:00 proběhl konferenční hovor
Přes poledne proběhl konferenční hovor s managementem Moneta Money Bank k ranním hospodářských výsledkům za 4Q 2021. Za zmínku stojí 3 body z hovoru, a to:
- upravený výhled pro letošní rok, kde došlo k nárůstu čistého zisku oproti předchozí verzi o 0,6 mld. Kč. Ten je zapříčiněn dvěma hlavními faktory. Prvním jsou výrazně vyšší úrokové sazby způsobené jejich zvyšováním ze strany ČNB a druhým je potenciál rozpouštět opravné položky k úvěrům z důvodu polevující covid-19 krize.
- výplata dividendy 7 Kč, která podléhá schválení regulátora. Generální ředitel Monety, pan Spurný, komentoval, že je připraven před ČNB obhájit její vyplacení s využitím následující argumentace: a) ČNB je seznámena s dividendovou politikou Monety, nejedná se tedy o žádnou novou informaci, b) Moneta postupně naplňuje požadavky na kapitál MREL (tudíž by výplata dividendy neměla ohrozit kapitálovou přiměřenost), c) banka má natvořen výrazný objem opravných položek k úvěrům, jejichž rozpouštění by se promítlo do zlepšené ziskovosti
- akvizice společností skupiny Air Bank by dle optimistického scénáře (podle nějž Moneta prozatím funguje) měla být dokončena k 1. červenci. V případě, že by se to nestíhalo, pan Spurný uvedl náhradní termín, a to k 1. říjnu.
Jiří Kostka, Fio banka, a.s.
Related links
- Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje, Philip Morris ČR zveřejnil výsledky za rok 2024
- Moneta: mBank zvyšuje cílovou cenu akcií na 162 Kč při novém doporučení na stupni “buy“
- Pražská burza v úvodu mírně roste, dnes je poslední den s nárokem na dividendu u Monety na BCPP
- Moneta Money Bank reportovala výsledky za 1Q 2025 a potvrdila střednědobý výhled
- Moneta: Valná hromada schválila dividendu a znovuzvolila Singera do dozorčí rady
Latest:
- Kosmetické změny indexů a smíšený závěr
- Americké indexy klesají
- ČEZ: Stát koupí 80% podíl v EDU II (+komentář analytika)
- Frankfurtská burza uzavírá obchodní seanci s růstem
- Pražská burza ve středu odepisovala
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA se k 25. dubnu snížily o 2 696 tis. barelů
- USA: Pokračující prodeje domů v březnu meziměsíčně vzrostly o 6,1 % při očekávání 1 % růstu
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v březnu meziročně vzrostl o 2,3 % s očekáváním 2,2 %
- Americké indexy v červeném, před trhem byl reportován pokles HDP a výsledky oznámil Caterpillar
- USA: Osobní příjem v březnu vzrostl o 0,5 % při očekávání růstu o 0,4 %