Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Společnost Elona Muska SpaceX se snaží o další milník s misí Inspiration4

Společnost Elona Muska SpaceX se snaží o další milník s misí Inspiration4

14.9.2021 15:00

Muskova společnost SpaceX, která působí v aerokosmickém průmyslu, představila novou misi pod názvem Inspiration4. Let by měl dopravit čtyři civilisty na oběžnou dráhu na pár dní a pak je dopravit nazpět. Měl by to být technicky propracovaný let na který se Jared Isaacmen připravoval se zbytkem posádky za pomocí simulátorů, které připravily členy mise i na mimořádné situace.

Inspiration4

Společnost SpaceX se snaží udržet první místo ve vesmírné turistice s misí, která proběhne tento týden a měla by dopravit 4 civilisty na oběžnou dráhu na několik dní a poté je navrátit zpět na Zem.

Let Inspiration4, který by mohl být zveřejněn již ve středu, je ambicióznější a technicky propracovanější než lety, které byly provedeny přes léto vesmírnými společnostmi vedenými Jeffem Bezosem a Richardem Bransonem, uvedli vedoucí pracovníci a konzultanti v oboru. Je to první let, který bere na oběžnou dráhu pouze komerční astronauty nebo ty, kteří poletí bez vládní podpory.

Jared Isaacman, generální ředitel společnosti Shift4Payments povede let Inspiration4 a uvedl, že jeho tým je spokojený s technologií SpaceX a s výcvikem, který absolvoval s ostatními členy skupiny. Součástí výcviku byly simulátory, které napodobily let a připravily posádku na všechno od bezproblémové mise po mimořádné situace.

Isaacman zaplatil SpaceX nezveřejněnou částku za misi, která zahrnuje také charitativní složku a výzkumné úkoly pro členy posádky.

Zdroj: The Wall Street Journal


Lucie Bedrníková, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0265326,41547
USD21,5470822,74292
GBP29,5937931,23621
CHF23,4770324,77997
PLN5,413675,71413

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X