Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Akvizice výrobce čipů Arm Holdings společností Nvidia vyvolává obavy u konkurence

Akvizice výrobce čipů Arm Holdings společností Nvidia vyvolává obavy u konkurence

7.9.2021 12:31, NVDA

Anglická vláda uvedla, že přemýšlí o prozkoumání akvizice společnosti Nvidia, která plánuje koupit výrobce čipů Arm Holdings a transakce by měla být v hodnotě 40 mld. USD. Tato nabídka by mohla ohrozit konkurenci a mohla změnit průmysl počítačových čipů.

Konkurence společnosti Nvidia má obavy ohledně této nabídky. Dle nich je Arm úspěšný a stává se tahounem v mnoha sektorech čipového designu od smartphonů až po datová centra, což je také díky tomu, že spolupracuje s různými partnery. Pokud by jeden výrobce koupil Arm, změnilo by to jeho roli v polovodičovém průmyslu.

Následky

Akvizice Armu by mohla vést k nižší konkurenci, potlačení inovací, k dražším nebo dokonce méně kvalitním produktům. Antimonopolní obavy byly součástí širšího reportu, který se také zabýval obavami o národní bezpečnost. Tento report vláda veřejně nezveřejnila.

Britský digitální tajemník Oliver Drowden řekl, že momentálně přemýšlí o oslovení antimonopolních regulátorů k vedení podrobnější investigace. Pro toto rozhodnutí neexistuje žádný časový rozvrh. Digitální tajemník se může rozhodnout, jestli fúzi zruší nebo schválí s podmínkami nebo bez nich.

Mluvčí společnosti Nvidia uvedl, že se Nvidia těší na názory antimonopolního regulátora a vyřešení veškerých obav ze strany britské vlády. Finanční ředitel společnosti uvedl na začátku týdne, že přestože diskuze s regulátory trvaly déle, než společnost očekávala, je Nvidia přesvědčena o tom, že se akvizice uskuteční.

 

Akcie společnosti Nvidia (NVDA) v předburzovní fázi rostou o 0,12 % na  228,70 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal, Tech Crunch


Lucie Bedrníková, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7545726,12843
USD21,9323923,14961
GBP29,0654530,67855
CHF23,7387625,05624
PLN5,389785,68892

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X