Wall Street v úvodu mírně roste, na výsledky reagují Google, AMD, Boeing či Apple
Index Dow Jones -0,16 % na 35004,13 b., index S&P 500 +0,11 % na 4406,4 b., index Nasdaq Composite +0,78 % na 14774,83 b.
Akciové trhy reagují na včerejší výsledky třech technologických gigantů. „Všechny tři tyto společnosti – Apple, Microsoft a Google – mají zkrátka fenomenální výkon,“ uvedl Jeremy Bryan, portfolio manažer v Gradient Investments v rozhovoru pro Bloomberg TV.
Někteří investoři a analytici se však obávají, zda toto tempo růstu dokáží technologické společnosti udržet. „Výdaje na zábavní technologii jsou silné, což by mohlo udržet dvojciferný růst ve fiskálním roce 2022,“ vyjádřil se k výsledkům analytik Bloombergu Anurag Rana, a dodal: „Na druhou stranu bude pro společnost obtížné tato čísla v příštím roce předčit, tím spíš kvůli přísnějším srovnáním.“
Apple reportoval za 3Q 2021 rekordní výsledky, výnosy navýšil o 36 % na 81,4 mld. USD. Microsoft oznámil 4Q rovněž nad očekáváním, výnosy překonaly odhady napříč všemi segmenty.
Výsledky Google za 2Q 2021
Konsensus analytiků za 2Q překonaly také výnosy společnosti Alphabet (Google), činily 61,88 mld. USD při očekávání 56,23 mld. USD. Očištěný zisk na akcii 27,26 USD pak překonal nejvyšší očekávání v hodnotě 23,07 USD, přičemž v průměru analytické odhady činily 19,35 USD.
Největší podíl na výnosech má segment služeb Google, za 2Q se vyšplhaly na 57,07 mld. USD, o více než 5 mld. USD nad průměrnými analytickými odhady. Dařilo se i výnosům z Google Cloud, které dosáhly na 4,63 mld. USD při očekávání 4,34 mld. USD.
Služby Google vykázaly provozní zisk v hodnotě 22,24 mld. USD, konsensus přitom činil 18,08 mld. USD. Segment Google Cloud snížilo provozní ztrátu z 1Q v hodnotě 1,7 mld. USD na 591 mil. USD, analytici očekávali ztrátu 1,29 mld. USD.
Společnosti se zároveň podařilo vykázat kapitálové náklady pod očekáváním v hodnotě 5,50 mld. USD (konsensus na 6,47 mld. USD).
AMD roste po oznámení 2Q nad očekáváním
Větší růst vykazují akcie AMD, která za 2Q 2021 reportovala očištěný zisk na akcii v hodnotě 0,63 USD, tedy nad nejvyšším očekáváním (horní odhad 0,60 USD na akcii). Rovněž tržby na 3,85 mld. USD překonaly konsensus analytiků (horní odhad na 3,70 mld. USD).
Kromě toho výrobce hardwaru navýšil výhled na další kvartál, očekává růst tržeb okolo 60 % (dříve 50 %) a očištěnou hrubou marži okolo 48 % při očekávání analytiků 47 %.
Výsledky Boeing za 2Q 2021
Svými výsledky za 2Q 2021 překonal očekávání na úrovni tržeb také Boeing, ty dosáhly meziročního růstu o 44 % na rovných 17 mld. USD a převýšily konsensus 16.54 mld. USD.
Tržby z komerčních letadel meziročně vzrostly z 1,63 mld. USD na 6,02 mld. USD, odhady byly položeny ještě výše na 6,10 mld. USD. Nad očekávání však vzrostly výnosy z globálních služeb, meziročně vzrostly o 17 % na 4,07 mld. USD při odhadu 3,74 mld. USD. Tržby ze segmentu Obrany, vesmíru a bezpečnosti vzrostly meziročně o 4,4 % na 6,88 mld. USD nad očekávaných 6,82 mld. USD.
Společnost zároveň vykázala negativní provozní tok peněz v hodnotě 483 mil. USD, meziročně se jedná o 91% pokles. Jádrový zisk na akcii činil 0,40 USD oproti ztrátě 4,79 USD na akcii v předchozím roce.
CEO Activision reaguje na žalobu zaměstnanců omluvou
CEO společnosti Activison Blizzard Bobby Kotick prostřednictvím emailové omluvy odpověděl zaměstnancům na hromadnou žalobu obviňujícím společnost z genderové diskriminace a obtěžování. Kotick v omluvě slíbil ráznou akci k zabezpečení bezpečného prostředí ve společnosti a odstranění obtěžování. Slíbil také kroky k větší diverzitě při najímání zaměstnanců a odstranění nevhodného herního obsahu.
Generac prudce klesá snížení výhledu
Akcie společnosti Generac ve výsledcích navýšila výhled na roční tržby, ale také mírně snížila očekávání na marži očištěného hrubého provozního zisku.
Index S&P 500 +0,11 % na 4406,4 b. | |||
---|---|---|---|
Nejsilnější sektory S&P | Změna | Nejslabší sektory S&P | Změna |
Komunikační služby | +1,4 % | Utility | -1 % |
Informační technologie | +0,4 % | Nezbytná spotřeba | -0,7 % |
Zdravotní péče | +0,1 % | Reality | -0,6 % |
Nejsilnější akcie S&P | Změna | Nejslabší akcie S&P | Změna |
Advanced Micro Devices (AMD) | +5,4 % | Generac Holdings (GNRC) | -7,1 % |
Boeing (BA) | +5,1 % | Humana (HUM) | -6,6 % |
Xilinx (XLNX) | +5,1 % | Juniper Networks (JNPR) | -4,3 % |
Alphabet (GOOGL) | +4,5 % | Citizens Financial Group (CFG) | -4,1 % |
Twitter (TWTR) | +4,4 % | CH Robinson Worldwide (CHRW) | -3,6 % |
Zdroj: Bloomberg
Matěj Švanda, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Alphabet reportoval solidní výsledky, konglomerát plánuje ještě více investovat do infrastruktury
- Americké akcie rostou, reportovaly JPMorgan, Wells Fargo, Black Rock, State Street a další
- Google údajně zaplatí 2,4 mld. USD za licenci na technologie startupu Windsurf a najme si jeho CEO
- Americké akciové indexy zahajují obchodování smíšeně, akcie Delta po výsledcích rostou o 13 %
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Nvidia překročila tržní kapitalizaci 4 biliony dolarů
Nejnovější:
- Akcie v zámoří rostou, reportovaly Intel, Charter Communications a Deckers Outdoor
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v červnu dle předběžných dat poklesly o 9,3 %
- Moneta: Goldman Sachs zvyšuje cílovou cenu na 136 Kč při stálém doporučení na stupni "neutral"
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+1,24 %), stříbro (-0,79 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,54
- Smíšené výsledky LVMH za 2Q, móda zklamala a ostatní segmenty překvapily pozitivně
- Volkswagen snížil výhled na rok 2025, výsledky Audi a Porsche negativně ovlivnila cla
- Vývoj cen komodit: Zlato (-0,53 %), pšenice (-0,51 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,87