Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Valná hromada Moneta Money Bank neschválila vydání nových akcií do rukou Skupiny PPF

Valná hromada Moneta Money Bank neschválila vydání nových akcií do rukou Skupiny PPF

22.6.2021 17:59, BAAGECBA

Dnes se konala valná hromada společnosti Moneta Money Bank, na které se hlasovalo o akvizici skupiny Air Bank a vydání akcií Skupině PPF. Zatímco první bod, samotné převzetí, byl schválen, druhý bod o emisi akcií do rukou PPF akcionáři neschválili.

Na valné hromadě společnosti Moneta Money Bank se hlasovalo o převzetí společností Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a Benxy, které spadají pod Skupinu PPF. Souhlas s převzetím vyjádřilo 61,9 % přítomných akcionářů.

Pro zvýšení základního kapitálu prostřednictvím emise akcií do rukou Skupiny PPF, které by posloužilo jako zdroj financování, se vyslovilo pouze 61,7 % přítomných a potřebných 75 % k dokončení transakce tak nebylo dosaženo.

O dění na valné hromadě jsme podrobně informovali na našem Twitteru @Fio_investice. Odkaz zde.

Dnešní valné hromady se zúčastnili akcionáři držící 73,1 % akcií, v porovnání s minulými léty se jedná o nadprůměrnou účast.

„Většina akcionářů vyslovila souhlas s vizí vytvořit silného českého šampiona pro živnostníky a drobnou klientelu. Vážíme si podpory tohoto cíle a správnosti našeho strategického záměru. Bohužel většina hlasujících pro tuto transakci nedosáhla vysoké hranice 75 % přítomných, tudíž financování koupě skupiny Air Bank schváleno nebylo. Nicméně věříme, že v blízké budoucnosti najdeme způsob, jak získat potřebnou podporu a transakci dokončit,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný (zvýraznění naše).

Svůj komentář dva dny před valnou hromadou poskytla finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková (zvýraznění naše): „Chceme vybudovat na tuzemském bankovním trhu nového významného hráče s kapitálovým základem, jehož kořeny jsou v České republice, ale může dobývat i další trhy. To je náš cíl, naše vize. Rozumíme, že ne každému se musí líbit. Je tu i hodně těch, kteří se dosažení našeho cíle budou snažit zabránit. PPF je ale zvyklá překážky překonávat. Dobře víme, že k „cíli nikdy nevede jen jedna cesta“, a umíme pružně volit scénáře, jak našich cílů dosáhnout. Platí to nepochybně i v tomto případě.“

Moneta Money Bank měla touto akvizicí získat 100 % akcií skupiny Air Bank za celkovou cenu 25,90 miliardy Kč. Tato částka měla být hrazena dvěma způsoby: z nadbytečného kapitálu banky a peněžními prostředky získanými od PPF za úpis nově vydaných akcií Monety. Celkem mělo být vydáno 291 375 000 nových akcií při ceně 80 Kč za akcii.

Akcie Moneta Money Bank (ticker BAAGECBA) dnes na pražské burze oslabily o 0,5 % na 79,40 Kč, na burze RM-SYSTÉM posílily o 0,25 % na 79,30 Kč.

 

Zdroj: Moneta Money Bank


Michal Fric, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,1014524,38355
USD21,2911822,47282
GBP25,7733127,20369
CHF23,0386924,31731
PLN4,910535,18307

Kompletní informace zde