Novým CEO Siemensu se pravděpodobně stane Wolfgang Reitzle
Novým CEO Siemensu se pravděpodobně stane Wolfgang Reitzle
Předseda představenstva Siemensu (SIE), Gerhard Cromme, dokončuje seznam minimálně tří kandidátů, kteří ve funkci nahradí odstupujícího výkonného ředitele této největší evropské strojírenské společnosti, Klause Kleinfelda. Crommeho favoritem je bývalý výkonný ředitel Linde (LIN), Wolfgang Reitzle. Reitzle ze své funkce v Linde odstoupil před dvěma týdny. Dalšími kandidáty jsou výkonný ředitel ABB Ltd. (ABB) Fred Kindle a Franz Fehrenbach z firmy Bosch. Akcie Siemensu posilují o 0,14% na 90,32 EUR, Linde oslabuje o 0,66% na 83,20 EUR.
Související odkazy
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly, index DAX přidal 1,32 %
- Frankfurtská burza otevírá růstem, Siemens kupuje divize italského výrobce železniční signalizace
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Siemens zveřejnil výsledky za 2Q a oznámil program zpětného odkupu akcií v objemu až 6 mld. EUR
- Frankfurtská burza zakončuje obchodování v červeném
Nejnovější:
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,21
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-5,28 %), měď (-2,71 %) a zlato (-2,04 %)
- Eurozóna: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 51,3 b. při očekávání 51,6 b.
- Německo: PMI ve výrobě dosáhl v červnu podle předběžných dat 50,0 b. při očekávání 50,2 b.
- ČEZ uzavřel dodatečné financování ve výši 8,9 mld. Kč
- Frankfurtská burza v úvodu ztrácí
- Pražská burza v úvodu obchodování mírně ztrácí
- CTP: Bernstein snižuje cílovou cenu z 21,5 EUR na 21,0 EUR se stávajícím doporučením
- Akciový výhled
- Asijské indexy navázaly na pokles technologií v USA, Kospi -9 %




