Citigroup v prvním čtvrtletí reportovala pokles výnosů, přesto překonala všechny analytické odhady
Americká banka Citigroup dnes reportovala své hospodářské výsledky za první čtvrtletí, ve kterém informovala o meziročním poklesu výnosů. Investory potěšila stabilním kapitálovým požadavkem a dynamickým růstem zisku, který vznikl primárně uvolněním opravných položek.
| Výsledky společnosti Citigroup (C) za 1Q 2021 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 1Q 2021 | Konsensus 1Q 2021 | 1Q 2020 | ||
| Tržby (mld. USD) | 19,3 | 18,74 | 20,73 | |
| Čistý zisk (mld. USD) | 7,94 | -- | 2,53 | |
| Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 3,62 | 2,47 | 1,05 | |
Celkové výnosy meziročně poklesly o 7 %
Citigroup oproti minulému roku reportovala nižší výnosy o 7 %, což odpovídá nižní výnosnosti divizí Global Customer Banking a Institutional Clients Group.
Výnosy divize Global Consumer Banking meziročně poklesly o 14 % na 7 mld. USD vlivem nižších úrokových sazeb napříč všemi regiony v důsledku koronavirové pandemie. Divize Institutional Clients Group připsala výnosy 12,2 mld. USD, které meziročně klesly o 2 %.
Banka vykázala během prvního kvartálu výnosy z prodeje cenných papírů 1,48 mld. USD, když tržní konsensus činil 1,12 mld. USD. Výnosy ze divize investičního bankovnictví činily 1,97 mld. USD, analytici očekávali výnosy 1,63 mld. USD. Výnosy z prodeje měn, dluhopisů a komodit (FICC) meziročně klesly o 5 % na 4,55 mld. USD a společnost překonala tržní konsensus 4,36 mld. USD.
Společnost navýšila zisk rozpuštěním opravných položek
Citigroup zaregistrovala zvýšení čistého zisku o 213 % na 7,942 mld. USD, kde zisk ve výši 3,9 mld. USD vzrostl vlivem rozpuštění opravných položek. Nárůst zisku byl rovněž na meziroční bázi ovlivněn nižšími náklady na kapitál. Zvyšující ukazatel zisku na akcii (EPS) tak zobrazuje jednak vyšší ziskovost banky a jednak snížení počtu akcií v oběhu.
"Banku směřujeme ke stabilnímu růstu," říká CEO
"Reportovali jsme lepší než očekávaný začátek roku a zůstáváme optimističtí ohledně makroekonomického prostředí. I nadále jsme v průběhu zotavování odhodlaní poskytovat našim klientům nejlepší služby a směřovat banku směrem ke stabilnímu růstu," uvedl CEO Fraser ve čtvrtletní zprávě.
Fraser dále uvedl, že kapitálový požadavek CET1 je na 11,7 % již od čtvrtého kvartálu neměnný, což umožňuje bance reagovat na potřeby klientů a navracet kapitál akcionářům. V souvistlosti s pandemií banka přerušila zpětný odkup akcií, který však nyní dle Frasera může pokračovat.
Citigroup během prvního čtvrtletí zpětně odkoupila 23 mil. akcií a akcionářům navrátila 2,7 mld. USD ve formě zpětného odkupu a výplatě dividend.
| Akcie Citigroup Inc (C) klesají o 0,81 % na 72,33 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 150,9 | P/E | 8,1 |
| Vývoj za letošní rok (%) | +17,3 | Očekávané P/E | 9,6 |
| 52týdenní minimum (USD) | 38,8 | Prům. cílová cena (USD) | 82,3 |
| 52týdenní maximum (USD) | 76,1 | Dividendový výnos (%) | 2,8 |
Zdroj: Bloomberg, Citigroup
Martin Singer, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Americké indexy na začátku obchodování mírně rostou, SaaS opět pod tlakem
- Citigroup oznámila výnosy z obchodování za 2Q výrazně nad odhady, čistý zisk vzrostl o 45 %
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
- Wall Street v úvodu obchodování roste, výsledková sezóna startuje
- Citigroup zveřejnila výsledky za 4Q, které ovlivnila jednorázová položka
Nejnovější:
- Americké akcie mírně rostou
- Frankfurtská burza uzavřela úterní obchodování v zelených číslech
- Pražská burza překonala hranici 2800 bodů
- USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v srpnu klesla na 89,4 b. při očekávání 90,2 b.
- USA: Prodeje nových domů v červenci dosáhly 607 tis. při očekávání 620 tis.
- USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v srpnu na 4 b. při očekávání 7 b.
- Wall Street v úvodu úterní seance posiluje, výsledky Dick’s Sporting Goods zaostaly za odhady
- USA: Index cen domů FHFA v červnu meziměsíčně stagnoval při očekávání růstu o 0,2 %
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v zelených číslech
- Vývoj cen komodit: Ropa (-2,91 %), pšenice (-1,93 %), zemní plyn (-1,09 %)






