Google čelí žalobě od společnosti Rumble, ten požaduje 2 mld. USD za manipulaci algoritmů
Technologický gigant Google čelí žalobě s finančním odškodněním více jak 2 mld. USD kvůli údajné manipulaci vyhledávacích algoritmů, které měly pesměrovávat návštěvníky Google primárně na server Youtube.
Platforma Rumble, která konkuruje multimediální platformě Youtube, podala žalobu na společnost Google, pod který Youtube spadá, pro manipulaci vyhledávacích algoritmů, které měly podle statistik přesměrovávat návštěvníky Google na server Youtube spíše než na konkurenta.
V žalobě, která byla podána k americkému okresnímu soudu severní Kalifornie uvedla společnost Rumble, že výsledky vyhledávání odkazovaly primárně na server Youtube, přestože vyhledávací stránky zobrazily video od Rumble. Multimediální konkurent také uvedl, že Google donutil výrobce telefonů, aby ve svých zařízeních zahrnovaly aplikaci Youtube jako již předinstalovanou.
Jako odškodnění požaduje Rumble více než 2 mld. USD a zastavení protisoutěžních praktik ze strany Google.
Akcie společnosti Google (NASDAQ: GOOGL) v předburzovní fázi rostou o 0,19 % na 1759,6 USD.
Zdroj: Bloomberg
Martin Singer, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- Google obdržel od EU pokutu 2,95 mld. EUR za zneužití dominantního postavení
- Americké akcie v úvodu obchodování rostou, Alphabet přidává téměř 8 % po rozhodnutí soudu
- Alphabet nemusí prodat Chrome, rozhodl federální soud
- Americké indexy v úvodu obchodování mírně oslabují
Nejnovější:
- Pozitivní úvod nového týdne v USA
- Index S&P 500 zatím nad 6600 b.
- Frankfurtská burza na začátku týdne mírně rostla
- Na pražské burze nevýrazný vstup do nového týdne
- Americké akcie zahajují obchodování růstem, investoři vyhlížejí středeční rozhodnutí FOMC o sazbách
- CTP: Agentura S&P zvýšila rating na BBB a potvrdila stabilní výhled
- Americké futures kontrakty indikují kladné otevření
- USA: Newyorský výrobní index v září na -8,7 b. při očekávání 5,0 b.
- Elon Musk nakoupil akcie Tesly za 1 mld. USD
- Vývoj cen komodit: Kukuřice -1,05 % na 4,255 USD za bušl