Alphabet se ve 3Q vrátil k růstu výnosů z reklamy
Americký technologický konglomerát Alphabet, pod který spadá mimo jiné Google, představil výsledky za 3Q. Výsledky překonaly všechny odhady, když se po slabém 2Q Alphabetu opět podařilo dosáhnout růstu výnosů z reklamy.
Výsledky společnosti Alphabet (GOOGL, GOOG) za 3Q 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
3Q 2020 | Konsensus 3Q 2020 | 3Q 2019 | ||
Výnosy* (mld. USD) | 38,01 | 35,35 | 33,01 | |
Čistý zisk (mld. USD) | 11,247 | -- | 7,068 | |
Zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 16,40 | 11,42 | 10,12 |
*Výnosy bez zahrnutí nákladů na získání návštěvnosti (TAC)
Silné výsledky za 3Q
Výsledky Alphabetu za 3Q překonaly všechny odhady analytiků na úrovni výnosů (nejvyšší odhad 36,71 mld. USD) i zisku na akcii (nejvyšší 14,67 USD).
Google ve 2Q zaznamenal první pokles výnosů z reklamy, ve 3Q se mu však opět podařilo vrátit k růstu, když vzrostly o 9,4 % na 37,1 mld. USD při očekávání 34,62 mld. USD.
Výnosy z reklam se po slabém 2Q vrátily k růstu, zdroj: Bloomberg
Výnosy z cloudových služeb dosáhly 3,44 mld. USD při očekávání 3,31 mld. USD. Podle Marka Mahaneyho z RBC byl Alphabet jediný z velké trojky (ještě Amazon a Microsoft), který zaznamenal akcelerující růst výnosů z cloudu.
„Měli jsme silný kvartál v souladu s širším online prostředním. Je to zároveň důkaz našich významných investic, které jsme vynaložili do AI (umělá inteligence, pozn. překl.) a dalších technologií, abychom lidem přinesli lidem služby, na které se lidé obrací s velkými i malými problémy,“ řekl výkonný ředitel Sundar Pichai.
Pozitivní přijetí od analytiků
Pozitivně výsledky Alphabetu hodnotili také analytici a i trh, který jinak na slabší výsledky dalších velkých technologických jmen reagoval poklesem.
Kevin Rippey z Evercore ISI výsledky za 3Q hodnotí jako „významné pozitivní překvapení“ po výsledcích za 2Q, které vyvolaly obavy, že růst Googlu by nezrychlil, dokud by nedošlo k návratu reklamy z cestovního sektoru.
„Masivní“ překonání projekcí na úrovni provozního zisku (11,21 mld. USD při očekávání 8,42 mld. USD) bylo podpořeno rozhodnutím zpomalit nabírání nových pracovníků na začátku pandemii, které vedlo k pomalejšímu růstu nákladů, poznamenal John Backledge z Cowen.
Alphabet má dvě třídy akcií – A (GOOGL) a C (GOOG). Pod tickerem BAAGOOGL se akcie třídy A obchodují také v korunách na burze RM-SYSTÉM.
Vývoj akcií Alphabet (GOOGL)
Alphabet Inc (GOOGL) +4,5 % na 1626,7 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 1101,6 | P/E | 34,4 |
Vývoj za letošní rok (%) | +21,5 | Očekávané P/E | 29,5 |
52týdenní minimum (USD) | 1008,87 | Prům. cílová cena (USD) | 1874 |
52týdenní maximum (USD) | 1726,102 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: Alphabet, Bloomberg
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Waymo plánuje spustit službu robotaxi v Dallasu ve spolupráci se společností Avis Budget Group
- Alphabet reportoval solidní výsledky, konglomerát plánuje ještě více investovat do infrastruktury
- Google údajně zaplatí 2,4 mld. USD za licenci na technologie startupu Windsurf a najme si jeho CEO
- Wall Street se přibližuje historickým maximům
- Uber začíná nabízet v Atlantě jízdy autonomními vozidly Waymo
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci posílením o 0,73%.
- Zábavní společnost Walt Disney zveřejnila výsledky hospodaření a mírně navýšila celoroční výhled
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Index Dow Jones se drží v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 1. srpnu poklesly o 3029 tis. barelů
- Uber reportoval výsledky za 2Q a oznámil zpětné odkupy ve výši 20 mld. USD
- Pražská burza navýšila historické maximum
- Wall Street se obchoduje smíšeně, výsledková sezóna pokračuje
- Americké futures kontrakty mírně posilují
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,43 %), ropa (+1,27 %), měď (+0,87 %)