Automobilový průmysl podle ředitele Volkswagenu nepotřebuje finanční podporu
Automobilový sektor podle slov ředitele Volkswagenu nepotřebuje další stimulační balíčky. Přední německé automobilky zaznamenaly ve třetím čtvrtletí zvýšené tržby a jejich výhled je podle výkonných ředitelů pozitivní.
Ředitel automobilky Volkswagen Herbert Diess upustil od pokusů zajistit firmě dodatečné finanční prostředky poté, co světový výrobce aut zaznamenal silnější, než očekávané oživení tržeb napříč západní Evropou a Čínou. Podle jeho slov společnost už nepotřebuje další finanční podporu v případě, že nedojde k druhému „lockdownu“, nebo dalšímu ekonomickému propadu.
Přestože evropský trh s automobily tento rok poklesl o téměř 30 %, tržby Volkswagenu v západní Evropě zaznamenaly růst o 10 % během září, kdy společnost doručila více jak 300 tis. nových vozů. Tržby Volkswagenu v Číně, na největším trhu pro automobilového výrobce, vzrostly v září meziročně o 1 %.
Na odložené valné hromadě koncem září Volkswagen očekával, že vzrůst objednávek by pomohl společnosti vykázat zisk za rok 2020. Společnost vykáže své čtvrtletní výsledky ve čtvrtek.
Ředitel Diess zveřejnil stanovisko firmy poté, co výkonný ředitel konkurenční firmy Daimler Ola Kallenius taktéž zhodnotil čerpání stimulačních balíčků jako nepotřebné. Čistý zisk společnosti Daimler ve třetím kvartálu vzrostl o téměř 20 % na 2,2 mld. EUR, když tržby automobilů Mercedes-Benz v Číně vzrostly o více jak 23 %.
Akcie společnosti Volkswagen (FRA: VOW3) během obchodních hodin klesají o 1,66 % na 132,78 EUR. Akcie společnosti Daimler (FRA: DAI) od začátku obchodování klesají o 1,04 % na 47,2 EUR.
Zdroj: The Financial Times, Volkswagen
Martin Singer, Fio banka, a.s.
Související odkazy
- Frankfurtská burza dnes končí v kladných hodnotách
- Frankfurtská burza v úvodu roste, Škoda Auto dodala za 9M meziročně o 14,1 % více vozů
- Index DAX neudržel zisky a zakončuje seanci na červené nule
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, reportovaly společnosti Airbus, Volkswagen a Scout24
- Index DAX končí středu v zeleném
Nejnovější:
- Amerika končí týden v červeném
- Technologie pod tlakem
- Frankfurtská burza zakončila týden poklesem
- Pražskou burzu podržel VIG
- Wall Street začíná poslední obchodní seanci v týdnu negativně
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Německo: Běžný účet platební bilance v říjnu v přebytku 14,8 mld. EUR
- Vývoj cen komodit: Zlato (+1,27 %), pšenice (-0,66 %), měď (-0,62 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,67
- Costco reportovalo za 1Q, celkové porovnatelné tržby vzrostly meziročně o 6,4 %





