Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > UDI CEE informovalo o aktualitách svých realitních projektů a plánu vyplatit dividendu

UDI CEE informovalo o aktualitách svých realitních projektů a plánu vyplatit dividendu

6.10.2020 16:28, BAAUDICE

Developerská společnost UDI CEE během prezentace na trhu START přinesla aktuality ohledně vývoje svých realitních projektů a plánu na výplatu dividendy.

Ostředek získal stavební povolení

V září společnost obdržela stavební povolení pro svůj logistický park Ostředek u dálnice D1 a již jedná se zájemci o pronájem hal, řekl Jan Rovný, finanční manažer UDI Group. Ze strany automotive zaznamenává pokles poptávky kvůli koronaviru, ovšem zaznamenává zájem společností ze segmentu e-commerce. Stavba by tak mohla začít do konce roku.

Projekt KURIR se zpožďuje

Rezidenční projekt KURIR v Bělehradě nyní používá nový marketingový název Starry Hill. Kvůli koronaviru a spojenému pozastavení práce místních úřadů dochází k odložení zahájení výstavby na konec 1Q až začátek 2Q 2021. Společnost očekává, že územní rozhodnutí získá do konce roku, a stavební povolení by mělo následovat po dvou měsících.

Ceny bytů v Bělehradě v současné době stagnují a po odeznění společnost očekává jejich možný pozvolný růst, což by jí mohlo vynahradit ztrátu z prodlení stavby.

Plány na výplatu dividendy

UDI CEE dříve uvedla, že plánuje vyplatit dividendu v polovině roku 2021. Podle Rovného termín platí. Společnost intenzivně jedná se zájemci na odkup areálu Ostředek po dostavbě a v případě, že by k během následujících jednoho až dvou měsíců dojde k dohodě, tak lze podle Rovného očekávat, že zisk z tohoto prodeje by společnosti umožnil vyplatit dividendu ve slíbeném termínu.

„Pokud se tak nestane, tak alternativním řešením je zpětný výkup akcií, popřípadě odložení dividendy o jeden rok. V každém případě by ale případná transakce byla provedená tak, aby investoři dosáhli slibovaného výnosu,“ řekl Rovný.

Akcie UDI CEE jsou pod tickerem BAAUDICE obchodované na trhu START pražské burzy.

Zdroj: Prezentace během START day


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0221526,41085
USD21,5500022,74600
GBP29,6730931,31991
CHF23,4624324,76457
PLN5,424135,72517

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X