Pandora zveřejnila výsledky hospodaření za 2Q
Světový největší producent šperků z Dánska zveřejnil výsledky hospodaření za druhé čtvrtletí. Výnosy byly mírně vyšší, než analytici očekávali.
Výsledky společnosti Pandora (USA: PANDY) za 2Q 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
2Q 2020 | Konsensus 2Q 2020 | 2Q 2019 | ||
Tržby (mld. DKK) | 2,88 | 2,83 | 4,69 | |
Čistý zisk (mil. DKK) | -175 | -- | 526 | |
Zisk na akcii (EPS, DKK/akcie) | -2,1 | -- | 5,3 |
*Konsensus Bloomberg
Výsledky za 2Q
Organické výnosy společnosti klesly o 38 %, společností oslovení analytici očekávali 40% pokles.
Největší pokles tržeb ve výši 35 % zaznamenal prodejce šperků na nejvýznamnějším trhu ve Spojených státech, dále se tržby propadly v Itálii o 48 % a v Německu o 6 %.
Pandora očekává pokles organických tržeb za rok 2020 o 14 až 20 %
Společnost očekává, že za celý rok 2020 organické výnosy klesnou o 14 až 20 %, analytici v průměru očekávali 16% pokles. EBIT marže má v tomto roce podle odhadu společnosti dosahovat hodnoty v rozmezí 16 % – 19 %, minulý rok činil tento ukazatel 27 %. Společnost nastínila výhled poprvé od března, kdy upustila od své předchozí prognózy.
Pandora od dubna zaznamenala zlepšení prodejů, ovšem nedávný nárůst případů COVID-19 a nové, lokální karantény v srpnu ovlivňují chování spotřebitelů a zastavují zlepšování, uvádí společnost.
„Nejistoty přetrvávají a dokud budou významné, bude společnost s výplatami dividend a zpětnými odkupy akcií opatrná,“ uvedl výkonný ředitel Alexander Lacik. Společnost v tomto roce upsala nové akcie, aby posílila rozvahu. Za tento kvartál dividendu nevyplatí.
Protože je výhled společnosti pro rok 2020 na slabší straně, budou muset analytici snižovat své odhady, uvedl analytik Janne Vincent Kjaer z Jyske Bank, s tím, že růst akcií před výsledky nedal prostor pro velké zklamání. Akcie Pandory od začátku roku vzrostly o 50 %.
CEO Lacik dále oznámil, že z důvodu diverzifikace podnikového financování by firma mohla nejdříve příští rok na trhu nabízet své dluhopisy.
Akcie Pandory se obchodují primárně v Kodani a v USA jako ADR s tickerem PANDY.
Vývoj ADR Pandora v USA
Pandora A/S (PANDY) -5,4 % na 16,4001 USD | |||
---|---|---|---|
Ukazatel | Ukazatel | ||
Kapitalizace (mld. USD) | 6,6 | P/E | 28,2 |
Vývoj za letošní rok (%) | +51,1 | Očekávané P/E | -- |
52týdenní minimum (USD) | 6,8 | Prům. cílová cena (USD) | -- |
52týdenní maximum (USD) | 17,8 | Dividendový výnos (%) |
4,1
|
Zdroj: Pandora, Bloomberg
Martin Singer, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, Airbus v červenci dodal přibližně 63 letadel
- Pražská burza zahajuje nový týden růstem o téměř 1 %, tahounem jsou bankovní tituly
- Erste: Autonomous Research zvyšuje cílovou cenu na 87,45 EUR při stávajícím doporučení „outperform“
- Růst v asijsko-pacifickém regionu dnes brzdí Japonsko
- Akciový výhled
- Gen Digital: Zacks snižuje cílovou cenu na 31 USD při stálém doporučení "neutral"
- Erste: Mediobanca zvyšuje cílovou cenu z 85 EUR na 92 EUR se stávajícím doporučením "outperform"
- Erste: BNP Paribas Exane zvyšuje cílovou cenu na 85 EUR se stávajícím doporučením „neutral“
- Deutsche Bank zvyšuje cílovou cenu akcií Erste z 84 na 86 EUR a ponechává doporučení na stupni „buy“
- Prabos plus zveřejnil výsledky za první polovinu roku, čistý obrat meziročně vzrostl o 6,3 %