Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Photon Energy ve 2Q dosáhla 12% růstu tržeb, s akciemi míří na regulovaný trh ve Varšavě a Praze

Photon Energy ve 2Q dosáhla 12% růstu tržeb, s akciemi míří na regulovaný trh ve Varšavě a Praze

14.8.2020 17:11, BAAPEN

Solární společnost Photon Energy ve středu reportovala výsledky za 2Q a oznámila předložení prospektu nizozemskému regulátorovi s cílem přesunout akcie na regulované trhy burz cenných papírů ve Varšavě a v Praze.

Tržby společnosti meziročně posílily o 12 % na 8,882 mld. EUR, hrubý provozní zisk EBITDA vzrostl o 15 % na rekordních 4,035 mld. EUR.

„Ačkoliv nebylo druhé čtvrtletí kvůli stále probíhající pandemii COVID-19 bez problémů, jsme hrdí na to, že jsme dosáhli vysoké výkonnosti všech našich obchodních linií a oznamujeme druhé nejlepší čtvrtletí v historii naší společnosti, pokud jde o příjmy a ziskovost,“ okomentoval Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy N.V.

Vývoj tržeb a hrubého zisku Photon Energy

Vývoj tržeb a hrubého zisku Photon Energy

„Ve druhém čtvrtletí uvedla společnost do provozu pět elektráren s celkovou kapacitou 3,5 MWp v Mályi a Kunszentmártonu, čímž rozšířila instalovanou základnu skupiny v Maďarsku na 35,0 MWp a její celkové vlastní portfolio elektráren na 60,6 MWp,“ uvedla společnost.

Vývoj hrubého provozního zisku EBITDA a provozního zisku EBIT společnosti Photon Energy

Vývoj hrubého provozního zisku EBITDA a provozního zisku EBIT společnosti Photon Energy

„Po vykazovaném období společnost zvýšila nesplacený 7,75% dluhopis 2017/2022 na 43,0 milionů eur a předložila prospekt Nizozemskému úřadu pro finanční trhy (AFM) s cílem přesunout kotaci svých akcií na regulované trhy burz cenných papírů ve Varšavě a v Praze,“ uvedla také společnost v tiskové zprávě.

Akcie společnosti se pod tickerem BAAPEN aktuálně obchodují na segmentu Free Market.

Zdroj: Photon Energy


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4104024,83360
USD20,0456721,26433
GBP27,3312228,99278
CHF25,0981026,62390
PLN5,426015,75589

Kompletní informace zde