Mediální CME reportovala čísla za 2Q
Mediální CME reportovala čísla za 2Q tohoto roku. Ziskovost meziročně poklesla zhruba o jednu čtvrtinu.

| Výsledky společnosti Central European Media Enterprises (BAACETV) za 2Q 2020 | ||||
|---|---|---|---|---|
| 2Q 2020 | Konsensus 2Q 2020 | 2Q 2019 | ||
| Výnosy (mil. USD) | 135,5 | -- | 183,6 | |
| OIBDA (mil. USD) | 54,5 | -- | 73,3 | |
| Zisk na akcii (EPS, USD/akcie) | 0,08 | -- | 0,12 | |
Zisk a tržby
Mediální skupina CME dnes před otevřením trhu reportovala kvartální čísla za druhé čtvrtletí. Skupina vygenerovala čistý zisk na úrovni 31,1 milionů dolarů, což je v meziroční komparaci níže o 29 %. Čisté tržby klesaly v relativním vyjádření o 26 % na 135,5 milionů dolarů. Sledovaný ukazatel provozního zisku OIBDA poklesl ve srovnání se druhým kvartálem roku minulého také o 26 % a činil tak 54,5 milionů dolarů.
Další ukazatele
Výdaje skupiny na televizní reklamu meziročně klesly o 21 % v běžných, resp. o 17 % ve stálých cenách. Poměr čistého zadlužení se na konci druhého kvartálu dostal na 2,4násobek hrubého provozního zisku OIBDA, což je úroveň ze začátku roku 2020. Provozní marže poklesla o 30 bazických bodů na 32,6 %, zatímco OIBDA marže o stejnou absolutní výši vzrostla a dosáhla tak výše 40,2 %.
Dokončování fúze
Nadále probíhá dokončení fúze se skupinou PPF, která byla formálně zahájena 27. října minulého roku. CME očekává, že hotovo by mělo být na podzim tohoto roku. Skupina ve zprávě zmiňuje, že očekává pozitivní stanovisko ze strany Evropské komise, které by mělo přijít v probíhajícím čtvrtletí.
Zdroj: Bloomberg; Reuters; CETV
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Zámořské trhy uzavřely poslední seanci týdne bez výrazných změn
- Americké akciové trhy v závěru týdne opatrně rostou
- Německé akcie na konci týdne mírně oslabily
- Pražská burza v závěru týdne připisovala
- Americké akciové indexy zahajují obchodování bez větších změn
- USA: Index realitního trhu NAHB v lednu na 37 b. při očekávání 40 b.
- USA: Průmyslová produkce v prosinci meziměsíčně vzrostla o 0,4 % při očekávání růstu o 0,1 %
- Americké futures kontrakty stagnují s mírně růstovou tendencí
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,37 %), stříbro (-2,07 %), ropa (+1,61 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,29




