Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > IPO vývojářů eMan by mělo proběhnout v srpnu, investorům nabídnou akcie v hodnotě až 50 mil. Kč

IPO vývojářů eMan by mělo proběhnout v srpnu, investorům nabídnou akcie v hodnotě až 50 mil. Kč

15.7.2020 16:23

Vstup české vývojářské společnosti eMan na trh START Burzy cenných papírů Praha by se měl uskutečnit v srpnu. Společnost investorům nabídne až 46,5 % podíl v hodnotě až 50 mil. Kč.

eMan nabídne až 46,5% podíl za až 50 milionů korun

Společnost si jde na burzu až pro 50 mil. Kč, za které investorům nabízí až 46,5% podíl ve firmě. Dalších 2,5 % nedávno získali její zaměstnanci a majoritních 51 % si plánují ponechat stávající čtyři majitelé Jiří Horyna, Tomáš Čermák, Michal Košek a Jan Horyna.

„Když bych to měl nějak shrnout, tak máme poměrně solidní jistotu, že poměrně významný objem akcií upíšeme. Pro tento typ investorů je navíc částka, pro kterou si na burzu jdeme, prakticky pod jejich rozlišovací schopnost a je to spíš určitý projev snahy podpořit místní trh. Pokud si míříme na burzu pro rozmezí 40 až 50 milionů, tak bych si troufl tvrdit, že nějakých 35 milionů již máme de facto upsaných, a to jsme ještě pořádně nezačali obcházet všechny velké fondy, které přicházejí v úvahu,“ pochlubil se v rozhovoru pro web Lupa výkonný ředitel Jiří Horyna.

Vstup vývojářské společnosti eMan na pražskou burzu byl původně oznámen v březnu a měl se uskutečnit začátkem června, kvůli koronaviru však došlo k posunu na srpen. Jiří Horyna v rozhovoru odložení připisuje také příliš ambicióznímu plánu rychlosti příprav a nápadu vydat akcie zaměstnancům.

„Zaváděcí cena by se mohla pohybovat okolo 51–58 korun na akcii (lot by mohl začínat na zhruba 25 tisících korunách),“ uvedl Jiří Horyna. Obchodní lot je minimální jednotka pro obchodování na trhu START.

Společnost prostředky využije na splacení dluhu

eMan plánuje prostředky z IPO využít ke „snížení, respektive vymazání dluhové zátěže“ a „posílení hotovosti na účtech pro případ ekonomické krize, tak pro případné investiční příležitosti“, i když v současné době podle Jiřího Horyny nejsou žádné investice na pořadu dne.

eMan do budoucna vidí růst díky digitalizaci

Společnost se drží svého předkoronavirového plánu: letos očekává tržby 170 mil. Kč a do roku 2024 projektuje jejich více než zdvojnásobení.

Plán hospodaření společnosti eMan do dalších let

Plán hospodaření společnosti eMan do dalších let

„Koronavirus sice v podstatě na chvíli zastavil celou ekonomiku, zároveň ale mnoha firmám otevřel oči. Je totiž zcela zřejmé, že bez digitalizace se soukromý ani veřejný sektor v budoucnu neobejde. O naše služby proto nyní roste zájem,” uvedl v tiskovém prohlášení Jiří Horyna.

Mezi zákazníky společnosti patří např. Škoda Auto, E.ON, Bohemia Energy, MND nebo Honeywell, nově v Česku dodává software například společnosti Lesy ČR, ČSOB nebo ČEZ, v Německu ConstellR a v USA spolupracuje se společností Tenaris.

Na dividendě společnost plánuje vyplácet až 60 % čistého zisku

Jiří Horyna ve zmíněném rozhovoru komentoval také dividendovou politiku. Společnost předpokládá, že na dividendě by vyplácela až 60 % čistého zisku.

Další informace o IPO společnosti eMan

Další informace naleznete na stránkách společnosti pro investory, případně ve videu na YouTube.

Společnost eMan v současné době připravuje prospekt a informační memorandum. Po zveřejnění těchto materiálů plánujeme připravit podrobnější představení společnosti i jejího IPO, sledujte náš twitterový účet @Fio_investice, ať vám neuteče.

Zdroj: eMan, Lupa


Jan Tománek, Fio banka, a.s.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7847426,16026
USD20,4704621,60654
GBP28,7949630,39304
CHF22,6519223,90908
PLN5,470985,77462

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X