Provozovatel horských středisek Tatry mountain resorts reportoval výsledky
Slovenská společnost Tatry mountain resorts včera reportovala výsledky za první pololetí finančního roku 2019/2020. Čistý zisk meziročně klesl na 6,9 mil. EUR.
„Uplynulá zimná sezóna 2019/20 sa vyznačovala nepriaznivým počasím, čo sa týka snehových podmienok v našich horských strediskách. Navyše sme boli nútení predčasne ukončiť zimnú sezónu v našich strediskách a hoteloch v polovici marca kvôli preventívnym opatreniam na boj s koronavírusom,“ uvedl v dopise akcionářům předseda představenstva Igor Rattaj.
„Priemernú tržbu na návštevníka sa nám podarilo zvýšiť o 23%. Napriek skrátenej sezóne a negatívnym faktorom počasia konsolidované výnosy v porovnaní s rovnakým obdobím minulý rok poklesli len o 1,6% a dosiahli výšku 67,6 mil. EUR. Prevádzkový zisk Skupiny pred odpismi - EBITDA - v porovnaní s vlaňajškom dokonca narástol o 7% na 27,6 mil. EUR,“ komentoval dále výsledky Rattaj.
Růst EBITDa jde na vrub změně vykazování operativního leasingu podle nově uplatňovaného standardu IFRS, uvedla společnost. Čistý zisk meziročně klesnul o 22% z 8,88 mil. EUR na 6,897 mil. EUR.
„Najväčší segment Horské strediská zaznamenal výnosy o 2,0% nižšie ako v rovnakom období minulý rok, Zábavné parky poklesli vo výnosoch o 9,8%, najnovší segment Golf poklesol vo výnosoch 17,8%, Reštauračné zariadenia zaznamenali nárast 2,7%, Športové služby & obchody poklesli o 9,0%, hotelový segment sa zlepšil o 2,7% a Realitné projekty mali výnosy nižšie o 33,3%. Výsledky prvýkrát zahŕňajú zimnú sezónu rakúskych stredísk Mölltaler Gletscher a Ankogel,“ uvedla společnost v tiskové zprávě.
Akcie Tatry mountain resorts jsou vedle bratislavské burzy listované pod tickerem BAATMR také na pražské burze.
Zdroj: Tatry mountain resorts
Jan Tománek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Očekávané události: Index žádostí o hypotéky MBA, velkoobchodní zásoby (USA)
- USA uzavírají smíšeně
- Americké trhy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza v úterý pokračovala v růstu
- Wall Street otevírá úterní seanci v záporu, analytik z HSBC snížil doporučení u tří největších bank
- Pražská burza zakončila v zeleném
- Colt CZ údajně vyhrál tendr na dodání krátkých střelných zbraní německé armádě (+komentář analytika)
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (-0,77 %), pšenice (-0,68 %) a měď (+0,5 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,65