Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Makroekonomický výhled pro tento týden

Makroekonomický výhled pro tento týden

29.6.2020 17:11

V tomto týdnu se pozornost upře zejména na americkou centrální banku, která ve středu zveřejní záznam z posledního zasedání Federálního výboru pro otevřený trh.

COVID-19, Fed

Koronavirus bude během tohoto týdne opět rezonovat trhy. Zavedená opatření proti šíření viru se napříč světem převážně rozvolňují, nicméně některé vybrané státy v restrikcích opět přitvrzují. Dobré náladě nepřidávají ani vyhlídky ekonomů ohledně následujícího hospodářského vývoje.

Minutes Fedu, míra nězaměstnanosti z USA a Německa a průzkumy podnikatelského prostředí z Číny a Japonska poskytnou jasnější pohled na výzvy, kterým bude světová ekonomika čelit.

Koronavirus během tohoto týdne

V úterý to bude přesně šest měsíců od doby, kdy Světová zdravotnická organizace poprvé varovala před zvýšením výskytu pacientů se zápalem plic ve Wuhanu v Číně. Čína Světové zdravotnické organizaci reportovala první vážné případy na konci loňského roku.

Celkový počet případů nakažených koronavirem překonal 10 milionů. Více než polovina nakažených se uzdravila a vir si celkem zatím vyžádal více než půl milionu obětí.

V USA, kde byl nedávno zaznamenán prudký nárůst nakažených (Kalifornie, Texas a Florida) budou v úterý dvě slyšení. Prezident Ústavu infekčních a alergických chorob bude hovořit před senátem a Jay Powell společně se Stevenem Mnuchinem budou hovořit před Sněmovnou reprezentantů.

Pandemie také ovlivní oslavu dne nezávislosti, která je datována na 4. července. Letos se oslavy uskuteční se značně menší parádou.

S prvním červencem budou některé státy pokračovat v rozvolňování zavedených opatření. Například Austrálie zruší omezení padesáti osob v barech, restauracích a bohoslužbách.  Řecko, Egypt a Libanon zruší restrikce na mezistátní lety; v Thajsku se opět otevřou školy; v Tokiu bude znovuotevřen Disneyland a Španělsko s Portugalskem otevřou své hranice.

Minutes Fedu

Ve středu bude zveřejněn záznam z posledního zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) americké centrální banky. Na tiskové konferenci, která následuje po zasedání, nastínil šéf Fedu Jay Powell nepříliš radostný vývoj „pokoronariové“ ekonomiky. Zpráva ze zasedání by měla poskytnout další detaily ohledně prognózy komise ekonomického zotavení a dalších případných plánů Fedu pro podporu ekonomiky.

Zdroj: The Financial Times


Tomáš Novák, Fio banka, a.s.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,6823327,10767
USD21,6395222,84049
GBP29,9007731,56023
CHF23,1612924,44671
PLN5,587455,89755

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X