Analytici očekávají, že ČNB dnes ponechá úrokové sazby na stávajících úrovních
Analytici oslovení agenturou Reuters očekávají, že ČNB dnes ponechá úrokové sazby na stávajících úrovních. Většina z oslovených pak projektují stabilitu sazeb až do konce roku.

Stabilita sazeb
Ani jeden ze třinácti agenturou Reuters oslovených analytiků neočekává, že by bankovní rada České národní banky na dnešním zasedání přistoupila ke změně úrokových sazeb. Hlavní měnově-politická sazba v podobě 2T repo by tak měla zůstat na 0,25 %. Zajímavější bude spíše následná tisková konference a případná komunikace guvernéra Jiřího Rusnoka o možném použití dalších nástrojů měnové politiky v případě, že by krátkodobé nominální úrokové sazby v příštích kvartálech dopadly na technickou nulu.
Delší horizont
Co se střednědobého horizontu týče, očekávají do konce roku snížení 2T repo na 0,05 % tři analytici z oněch třinácti. Dva očekávají snížení již ve třetím čtvrtletí, jeden pak v posledním kvartále. Většina analytiků očekává stabilitu sazeb až do třetího čtvrtletí příštího roku. Jeden analytik projektuje zvýšení 2T repo na 0,50 % právě v posledním kvartále predikčního horizontu.
Zdroj: Reuters
František Mašek, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Amerika končí týden v červeném
- Technologie pod tlakem
- Frankfurtská burza zakončila týden poklesem
- Pražskou burzu podržel VIG
- Wall Street začíná poslední obchodní seanci v týdnu negativně
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Německo: Běžný účet platební bilance v říjnu v přebytku 14,8 mld. EUR
- Vývoj cen komodit: Zlato (+1,27 %), pšenice (-0,66 %), měď (-0,62 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,67
- Costco reportovalo za 1Q, celkové porovnatelné tržby vzrostly meziročně o 6,4 %




