Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Aby byl letošek srovnatelný, musel by se v létě velmi výrazně zvednout obrat, říká šéf Stocku ČR

Aby byl letošek srovnatelný, musel by se v létě velmi výrazně zvednout obrat, říká šéf Stocku ČR

19.6.2020 19:04, BAASTOCK

Koronakrize by měla mít na výsledky Stock Plzeň – Božkov menší dopad oproti zahraničním hráčům díky zaměření na lokální značky. Aby však byl letošní rok srovnatelný s loňskem, musel by se v létě velmi výrazně zvednout obrat řekl v úterním rozhovoru pro Lidové noviny Jan Havlis, ředitel Stock Spirits pro ČR.

„Pro výrobce a dovozce lihovin [bude letošní rok] určitě [horší]. Gastronomie tvoří podle agentury AC Nielsen 50 procent prodeje lihovin a prodej v maloobchodě i vlivem vyšší spotřební daně prakticky neroste. Je otázka, jak dlouho bude pokles tržeb přetrvávat, jak dlouho potrvá, než se restaurace, bary, hospody dostanou z krize. Pro Stock je situace o něco příznivější. Jednak v tom, že větší část produkce prodáváme v obchodech a řetězcích než v gastronomii, a také v tom, že jsme postaveni hodně na lokálních značkách. To znamená, že i když budou ještě nějaký čas chybět turisté, budou Češi kupovat dál naše místní značky. Zvlášť pokud nebudou tolik vyjíždět za hranice jako dříve.,“ řekl mimo jiné v rozhovoru.

„Musel by se v létě velmi výrazně zvednout obrat. Léto bude pro nás rozhodující. A také výkonnost společnosti Bartida, s níž jsme se spojili loni,“ odpověděl na dotaz, zda se může stát, že letošek bude ekonomicky srovnatelný s dvěma miliardami obratu před rokem.

V rozhovoru také mimo jiné komentoval letošní zvýšení spotřební daně, které považuje za diskriminační opatření, protože se týká pouze lihovin, a ne vína a piva.

Akcie Stock Spirits (BAASTOCK) dnes uzavřely o 2,1 % níže na 71,5 Kč, zatímco index PX ztratil 0,03 % na 927,97 b.

Zdroj: Lidové noviny


Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0537726,44423
USD20,7774421,93056
GBP28,8192830,41872
CHF22,8703624,13964
PLN5,476235,78017

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X