Lufthansa upozorňuje, že při hlasování o schvalování záchranného balíčku hrozí účast pod 50 %
Aerolinka Lufthansa dnes upozornila, že na valné hromadě konané 25. června hrozí účast pod 50 %. Ke schválení záchranného balíčku od německé vlády by v takovém případě bylo třeba hlasů dvou třetin zúčastněných.

Deutsche Lufthansa dnes upozornila, že na příštím jednání valné hromady naplánovaném na 25. června, na němž se má hlasovat o schválení záchranného balíčku od německé vlády, může dojít k menší než 50% účasti akcionářů. V takovém případě by bylo pro schválení balíčku nutné docílit dvou třeti hlasů zúčastněných. V případě nadpoloviční účasti přitom stačí pouhá většina.
Lufthansa informaci zveřejnila krátce poté, co významný akcionář Hermann Thiele v médiích řekl, že navýšil svůj podíl z 10 % na 15 % (info zde). O Thieleovi je známo, že je proti současné podobě balíčku. Nelíbí se mu, že vláda by získala 20% podíl (+ dalších 5 % v konvertibilních bondech).
Akcie Lufthansy dnes na Xetře posilují o 0,24 %. Po otevření seance přitom rostly o cca 5 %.
Zdroj: Bloomberg
František Mašek, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




